آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219564
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396 10:26
تعداد بازدید : 1297

پهپادی که از محموله ها حفاظت می کند

محققان موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان(EPFL) با الهام از روش اوریگامی موفق به طراحی پهپادی شدند که می تواند همزمان با ارسال محموله، از آن ها حفاظت کند.

ایسنا- این هواپیمای بدون سرنشین می تواند در بالای ساختمان ها و ترافیک پرواز کند، در حالی که یک بسته تا 500 گرمی  را حمل می کند. این پهپاد هنگامی که تا می شود، در یک کوله پشتی جا گیرد.
این پهپاد ترکیبی از دو عملکرد را ارایه می دهد. از یک طرف می تواند محموله های مختلف را حمل کند و از طرف دیگر به عنوان یک بسته بندی محافظ عمل می کند که مانند یک قفس انعطاف پذیر در هنگام حمل و نقل از محموله محافظت می کند.
طراحان با تکیه بر هنر باستانی اوریگامی این پهپاد را به گونه ای طراحی کردند که قفس آن با یک حرکت باز و بسته می شود. هنگامی که نیازی به استفاده از آن نیست، می توان آن را در چند ثانیه مسطح کرد و حجم آن را تا 92 درصد کاهش داد.
پروانه های هواپیمای بدون سرنشین درون قفس قرار گرفته اند، به طوری که برای محیط اطراف خود، از جمله مشتریان، خطرناک نیستند و آنها می توانند محموله را بدون احتمال خطر آسیب بردارند. محققان همچنین یک ویژگی امنیتی را به این پهپاد اضافه کردند آن هم اینکه هنگامی که قفس باز می شود، پروانه ها خاموش می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :