آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219559
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396 10:20
تعداد بازدید : 1483

استخدام کارشناس خبره هوش مصنوعی در فیس بوک

فیس بوک ژوئل پینو، کارشناس هوش مصنوعی را به استخدام درآورده است تا در لابراتوار جدید این شرکت در مونترال شروع به کار کند.

DailyMail- یکی از عرصه هایی که به تازگی سوژه تحقیقات و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ فناوری شده است، هوش مصنوعی است. این فناوری کاربردهای بسیاری دارد که از میان آنها می توان به سلامت و بهداشت تا خدمات مالی اشاره کرد. درواقع در این نوع خدمات، الگوریتم ها داده ها را با الگوهای جست وجویی خاص رده بندی می کنند و به حل مشکلات ما کمک می کنند. 
در همین زمینه نیز فیس بوک چهارمین لابراتوار خود را پس از پالو آلتو، نیویورک و پاریس در مونرال راه اندازی کرده است. در همین شهر، غول های بزرگ دیگری چون مایکروسافت و گوگل نیز در زمینه هوش مصنوعی پژوهش می کنند. فیس بوک قرار است که در تحقیقات هوش مصنوعی خود 7 میلیون دلار سرمایه گذاری کند. 
پینو یکی از محققانی است که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت های زیادی داشته است و اکنون رهبری آزمایشگاه فیس بوک در مونترال را به عهده خواهد گرفت. پینو تاکنون در توسعه و اجرای مدل ها و الگورتیم های هوش مصنوعی در زمینه بهداشت و پزشکی، حمل و نقل و پردازش زبان کار کرده است. یکی از پروژه هایی که وی در دانشگاه مک گیل کار کرده است، ویلچر روباتیک است. همراه با پینو افرادی چون پاسکال وینسنت، میشل رابات و نیکلاس بالات نیز به این آزمایشگاه پیوسته اند و فیس بوک انتظار دارد تعداد افراد تیم آنها به ۳۰ نفر برسد.
 فیس بوک در حال حاضر از هوش مصنوعی برای تشخیص تصویر، تحلیل زبان و تبلیغات هدف گذاری شده بهره می برد. فیس بوک همچنین از هوش مصنوعی برای شناسایی و حذف آنچه که شرکت «محتوای نامناسب» می نامد، استفاده می کند. پروژه ای که هم اکنون این شرکت در دست دارد، همکاری با مرکز دانشگاهی مک گیل برای تحقیق روی ماشین های هوشمند و الگوریتم های یادگیری است که توسط یوشوا بنگیو، پروفسور دانشگاه مونترال و پیشگام فناوری های یادگیری ماشینی آغاز شده است.
گفتنی است که دانشگاه مونترال و مک گیل با همکاری یکدیگر بیش از ۲۰۰ تحقیق را به سرانجام رسانده اند که این موضوع به گفته بنگیو، شامل تحقیقات دانشجویی روی پروژه های واقعیت افزوده نیز می شود.
تعداد تحقیقات این دو دانشگاه از ۱۵۰ تحقیقی که سال گذشته توسط گوگل انجام شده، بیشتر است و عنوان بیشترین تحقیقات متمرکز دنیا روی واقعیت افزوده را یدک می کشد. دولت فدرال کانادا ۱۲۵ میلیون دلار برای ساخت مرکز تخصصی واقعیت افزوده در مونترال، تورنتو-واترلو و ادمونتون اختصاص داده است و دولت کبک نیز وعده داده که ۱۰۰ میلیون دلار به طور ویژه در این بخش هزینه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :