آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219533
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396 9:47
تعداد بازدید : 1201

استفتا از مراجع در تایید سایت های همسریابی دروغ است

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان گفت: تاکنون هیچ مجوزی از سوی نیروی انتظامی برای فعالیت سایت های همسریابی در استان همدان داده نشده است.

مهر - اکبر امینی با بیان اینکه چند سالی است شاهد فعالیت سایت های همسریابی در فضای سایبر هستیم و برخی از این سایت ها ادعا دارند که دارای مجوز از نهادهای و دستگاه های مختلفی هستند، گفت: با توجه به جرایم مختلفی که از سوی این سایت ها علیه کاربران صورت می گیرد، یکی از دغدغه های پلیس فتا برخورد با این گونه جرایم و سایت ها است.
وی افزود: براساس بررسی ها تعداد زیادی از افرادی که در این سایت ها ثبت نام می کنند به دنبال دوستی، ازدواج موقت، ازدواج دوم و حتی سوء استفاده و کلاهبرداری هستند.
امینی با بیان اینکه گردانندگان این سایت ها نیز همواره ادعا دارند فعالیت آنها قانونی بوده و مجوز دارند، گفت: حتی برخی از این سایت ها گاه پا را فراتر گذاشته و ادعا می کنند که آنها برای مشروعیت فعالیت خود در خصوص همسرگزینی از مراجع تقلید استفتا کرده و این افراد مهر تایید بر فعالیت آنها در فضای سایبر زده اند.
این مقام مسوول در نیروی انتظامی گفت: بنا بر استعلام پلیس فتا از دفاتر مراجع عظام تقلید ادعای کذب این سایت ها ثابت و مشخص شده که هدف گردانندگان سایت های همسریابی بیش از آنکه حل مشکلات ازدواج جوانان باشد، کسب درآمد است و برای آنها مهم نیست که در این راه آبروی افراد ثبت نام کننده در سایت آنها برود یا از سوی مجرمانی که در این سایت ها ثبت نام کرده اند برای آنان مشکلاتی به وجود آید. امینی با بیان اینکه تنها یک سایت از سوی سازمان ذی ربط تایید شده و مجوز فعالیت در خصوص همسریابی دارد و آن هم سامانه ملی «همسان گزینی» است، گفت: تنها این سامانه توانسته مجوز فعالیت و تاییدیه های لازم را دریافت کند و هیچ سامانه دیگری برای فعالیت همسریابی در کشور مجوز ندارد.
وی افزود: همسان گزینی در استان همدان به همت اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان و با همکاری موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان آغاز به کار کرده است.امینی گفت: این سایت در راستای تسهیل ازدواج راه اندازی شده و عملکرد سایت «همسان گزینی» متفاوت تر از سایت های همسریابی فاقد مجوز موجود است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :