آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219529
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396 9:34
تعداد بازدید : 1225

برنامه توسعه دولت الکترونیکی در سال 96 روشن نیست

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: امروز «شورای عالی فضای مجازی» یک فرصت بزرگ برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است زیرا این شورا باعث می شود تا فرصت اجماع سازی درباره مسایل کلان حوزه ارتباطات ایجاد شود.


فارس - سعید جلیلی افزود: آقای روحانی قبل و بعد از انتخابات 4 هدف اصلی برنامه های خود را مفاهیم جاذبی از جمله «رفاه»، «امنیت»، «آزادی» و «پیشرفت» عنوان کرد و در روز رای اعتماد به وزرا در مجلس نیز از لزوم مشارکت جامعه در «تصمیم سازی» و «تصمیم گیری» ها، دفاع از «حقوق شهروندی»، «مبارزه با فساد» و «شفاف سازی» سخن گفتند؛ اکنون باید دید این محورها تا چه حد در برنامه های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات منعکس شده است؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز روند پیشرفت در عرصه فناوری ارتباطات بسیار سریع است و سوال این است که چه برنامه ای دارید تا به واسطه این پیشرفت ها، حداکثر رفاه و امنیت برای کشور به دست آید؟
وی گفت: یکی از راه های ایجاد رفاه بیشتر برای مردم این است که «بوروکراسی» به حداقل برسد و زیرساخت این امر نیز باید با گسترش فناوری ارتباطات و دولت الکترونیکی محقق شود.
جلیلی افزود: انتظار می رفت تا وزیر ارتباطات دقیق توضیح دهد در سال 96 دولت الکترونیکی چه مختصاتی دارد و قرار است قدم به قدم در سال 1400 به کدام نقطه در این باره برسیم؟
وی گفت: یکی از محورهای بسیار مهم در حوزه وزارت ارتباطات، به سرانجام رساندن «شبکه ملی اطلاعات» است که باید آخرین میزان پیشرفت در 4 سال گذشته بیان و سپس مراحل تکمیل آن به مردم گزارش داده شود. جلیلی ادامه داد: در عرصه ایجاد شغل نیز باید مشخص شود در حال حاضر از طریق فضای مجازی و عرصه ارتباطات چقدر توانسته ایم برای کشور ایجاد اشتغال کنیم و بر این اساس، حد مطلوب پیشرفت در این عرصه چه عدد و رقمی است؟ در برنامه های وزیر محترم تاکید شده که رقم کنونی باید تا سال 1400 به 5 برابر برسد. باید دید میزان واقعی اشتغال بر اساس فناوری ارتباطات در حال حاضر چقدر است تا از 5 برابر شدن این رقم، تصویر واقعی داشته باشیم. 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :