آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219524
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396 9:25
تعداد بازدید : 689

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت:

بخش خصوصی به وظایف خود در حوزه صادرات عمل کند

معاون توسعه کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر اکثر کشورها به سمت تجارت منطقه ای در حال حرکت هستند و در اکثر کنفرانس های جهانی از تبعات منفی جهانی شدن می گویند.

فارس - محمدرضا مودودی گفت: در امر صادرات ایران کشور جوانی است و حدود 20 سال است که در زمینه صادرات غیرنفتی فعالیت می کند. 
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت افزود: در 20 سال اخیر 2 هزار درصد صادرات افزایش یافته و در 15 سال گذشته نزدیک هزار درصد صادرات کشور رشد داشته است و دلیل آن هم ورود کالاهای پتروشیمی به سبد صادراتی کالاهای ما بوده و در کنار آن دو بازار مهم صادراتی عراق و افغانستان هم به بازارهای صادراتی سابق ما اضافه شد.
 وی با بیان اینکه شرایط کشور ما ویژه است و در بسیاری از موارد و تصمیمات و برقراری تعامل تجاری با کشورها شرایط سیاسی ما هم مؤثر بوده است، گفت: خیلی ها با خصومت آمیز به ایران نگاه می کنند و حتی بسیاری از کشورها دوست ندارند ما اعلام کنیم که تراز تجاری ما از بعد غیرنفتی مثبت شود.
مودودی افزود: ما در هر شرایطی حق را به بخش خصوصی می دهیم اما بخش خصوصی هم در زمینه صادرات وظایفی به عهده دارد که باید مشاهده کرد این بخش به کدام یک از وظایف خود عمل کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :