آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219369
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396 11:19
تعداد بازدید : 745

الزامات اقتصاد دانش بنیان در برنامه ششم لحاظ نشده است

کمال اطهاری، اقتصاددان گفت: برای رسیدن به رشد پایدار اقتصادی و کاهش ضریب جینی، دولت باید توجه ویژه ای به اقتصاد دانش بنیان داشته باشد. اما الزامات آن در برنامه ششم توسعه لحاظ نشده است.


ایسنا - کمال اطهاری افزود: در اقتصاد ایران نوساناتی وجود دارد که عامل آن نیز این است که هنوز نهادسازی های لازم برای رشد پایدار اقتصادی صورت نگرفته و اقتصاد ما به تک محصول نفت وابسته است. ضمن اینکه نهادسازی برای سیاست های هم افزای رشد پایدار اقتصادی نیز انجام نشده است.
این اقتصاددان اظهار کرد: اگر می خواهیم به رشد پایدار اقتصادی برسیم و سطح رفاه عمومی افزایش یابد، باید برای این منظور نهادسازی های لازم صورت گیرد که سه یا چهار سال زمان لازم است. به نظر من اگر در شرایط کنونی مسوولان اقتصادی وعده نهادسازی می دادند تا به این وسیله به مشکلات اقتصادی کشور فائق آیند، نشان می داد که گوینده متوجه مسایل مربوط به توسعه و کاستی های مربوط به نهادهای توسعه ای بوده است و آن وقت می توان انتظار داشت در دوره های بعد روند توسعه به صورت پایدار پیگیری شود.
وی اضافه کرد: ولی متأسفانه اکنون مسوولان به گونه ای صحبت می کنند که نمی توان امید داشت تا چند سال آینده مشکلات کشور را به خوبی شناسایی کرده و برای آن ها نهادسازی های لازم را انجام دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :