آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219343
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396 10:31
تعداد بازدید : 843

رگولاتوری:

تشعشعات پرتوهای رادیویی کشور استاندارد است

سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: با تایید سازمان انرژی اتمی نتایج انداز گیری دوره ای تشعشعات پرتوهای رادیویی در کشور کمتر از حد پرتوگیری مطابق با استاندارد ملی است.

وزارت ارتباطات - حسین فلاح جوشقانی درباره گزارش تشعشعات پرتوهای رایویی افزود: علاوه بر مواردی که به درخواست با شکایت کاربران اندازه گیری تشعشعی انجام می شود، رگولاتوری به صورت دوره ای در کلان شهرهای کشور میزان تشعشعات پرتوهای رادیویی را بررسی می کند.
وی گفت: در تیرماه سال جاری نتایج اندازه گیری دوره ای رگولاتوری در 10 نقطه از شهرهای اهواز، تهران، کرج، شیراز، اصفهان، قم، تبریز و مشهد برای بررسی به سازمان انرژی اتمی ایران ارسال شد.
سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: نتایج بررسی این سازمان نشان می دهد میزان تعشعشات پرتوهای رادیویی از حد پرتوگیری مطابق با استاندارد ملی کمتر است.
فلاح با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عضو کمیته حفاظت در برابر اشعه هستند، گفت: در این کمیته رگولاتوری وظیفه اندازه گیری میزان تشعشعات پرتوهای رادیویی را به عهده دارد و نتایج به دست آمده را برای سازمان انرژی اتمی ارسال می کند تا با استانداردهای ملی پرتوگیری تطبیق داده شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :