آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219339
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396 10:25
تعداد بازدید : 1149

نتیجه نخستین جلسه اتاق فکر دادگستری کل استان تهران:

قضات در پیام رسان سروش عضو شوند

نخستین جلسه اتاق فکر دادگستری کل استان تهران با موضوع «نقش فرهنگی، حقوقی قوه قضاییه در مقابله با آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی» برگزار شد.


دادگستری تهران - اولین جلسه اتاق فکر دادگستری کل استان تهران با موضوع «نقش فرهنگی، حقوقی قوه قضائیه در مقابله با آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی» به ریاست غلامحسین اسماعیلی در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) تشکیل شد.
اسماعیلی در ابتدای این جلسه گفت: امروز فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هم از حیث وجودی و هم از جهت بهره برداری از آن و همچنین تاثیرات مثبت و منفی در جامعه به عنوان یک واقعیت مطرح بوده و باید پذیرفت و با آن مواجه شد و در جهت برنامه ریزی دقیق برای بهره برداری مفید از این فضا و کاهش آسیب های آن اقدام کرد.
وی افزود: البته در جایی که فضای مجازی در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی و ... به جامعه آسیب می رساند، لازم است به استناد مقررات قانونی با وصف مجرمانه آن برخورد قضایی کرد؛ اما در کنار این مطلب به نظر می رسد اقدامات دیگری نیز باید انجام داد.
رییس کل دادگستری استان تهران گفت: در حوزه فرهنگی و پیشگیری که هر دو مهم هستند و اقدامات پیشگیرانه در این حوزه اگر به موقع صورت نگیرد، برای جامعه آثار تخریبی فراوان به جا خواهد گذاشت و در عرصه فرهنگی نیز باید اقدامات مثبتی مانند آگاه سازی افراد برای ماهیت فضای مجازی و آثار آن صورت گیرد.
وی ادامه داد: بهره برداری اصولی و صحیح از فضای مجازی فوق العاده حایز اهمیت است، چرا که تبلیغ و معرفی ظرفیت ها و شبکه های اجتماعی ایجاد شده در داخل کشور می تواند در تحقق این هدف مقدس تاثیرگذار باشد مانند ایجاد یک کانال حقوقی قوی و عضوگیری از قضات در بستر شبکه های پیام رسان داخلی مانند سروش.
رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: ناگفته نماند که تقویت شکلی و ماهوی این شبکه ها از طریق مبادی ذی ربط باید انجام شود و ما هم به نوبه خود با تدوین برنامه های دقیق و کارشناسی شده نهایت استفاده از این ظرفیت به وجود آمده را ببریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :