آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219334
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396 10:17
تعداد بازدید : 714

اعلام جزییات مشوق صادراتی شرکت‎های دانش‎بنیان

بر اساس جزییات بسته حمایت از صادرات غیر نفتی، ۱۲۰ میلیارد تومان به عنوان مشوق های صادراتی اختصاص یافت و اولویت دریافت این مشوق ها برای شرکت های دانش بنیان اعلام شد.

ایسنا - پس از گذشت نیمی از سال، بالاخره بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی در روزهای قبل از سوی معاون اول ریاست جمهوری ابلاغ شد تا در قالب این بسته در زمینه صادرات کشور نوعی سیاست گذاری صورت گیرد.
بر این اساس در قالب بسته مذکور مواردی نیز به عنوان مشوق های صادراتی در نظر گرفته شده و مقرر شده است مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای اعطای جوایز صادراتی مربوط به صادرات غیرنفتی و غیرپتروشیمی با اولویت صادرات دانش بنیان اختصاص داده شود.
در بسته مذکور در ارتباط با چگونگی تخصیص این مشوق ها نیز آمده است: به منظور افزایش رقابت پذیری صادرات غیرنفتی در بازارهای هدف، متناسب با تامین منابع، مشتمل بر برنامه های حمایتی و تشویقی ذکر شده پرداخت تمام یا بخشی از هزینه های صدور کالاهای تولیدی- صادراتی و خدمات در دستور کار قرار گیرد.

 حمایت ۲۰ میلیون تومانی برای حضورهای نمایشگاهی
در حوزه حضور در نمایشگاه های بین المللی معتبر خارج از کشور و نمایشگاه های اختصاصی در بازارهای هدف نیز حداکثر تا ۵۰ درصد هزینه اجاره غرفه و تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال (حسب نوع نمایشگاه و گروه کالایی) به صادر کنندگان اختصاص خواهد یافت. همچنین حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت تا مدت شش ماه به منظور کمک به برقراری خطوط منظم ریلی، دریایی و هوایی استفاده خواهد شد و تا سقف شش واحد درصد و میانگین چهار واحد درصد بر اساس ارزش افزوده کمک سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالا و خدمات لحاظ می شود.

 هزینه یک میلیاردی راه اندازی مراکز فروش ایرانی
علاوه بر این حداکثر ۵۰ درصد هزینه ها تا سقف ۱۰ میلیارد ریال در هر بازار هدف به منظور کمک به راه اندازی مراکز فروش و بازاریابی محصولات صادراتی ایرانی تخصیص می یابد. ۵۰ درصد هزینه های ثبت برند و پرداخت بخشی از هزینه‎های ثبت نشان های تجاری ایرانی در بازارهای هدف از دیگر مشوق های صادراتی در نظر گرفته شده به شمار می رود.

 مشوق هایی برای افزایش حجم صادرات
آن دسته از صادرکنندگان کالا که در سال ۱۳۹۶ موفق به افزایش صادرات خود نسبت به سال ۱۳۹۵ شده اند یا برای اولین بار اقدام به صادرات کرده اند، متناسب با میزان افزایش صادرات خود و مطابق با درصدهای پیش بینی شده بین 5/0 تا سه درصد از جایزه صادراتی بهره‎مند خواهند شد.

 شرط ثبت در سامانه جامع امور گمرکی
در ماده ۹ این ابلاغیه نیز آمده است: جوایز صادراتی مربوط به هر سال در بخش کالایی به صادرکنندگانی تعلق می گیرد که خروج کالای صادراتی آن ها در همان سال صورت گرفته باشد و مراتب خروج محموله صادراتی در سامانه جامع امور گمرکی ثبت شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :