آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219331
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396 10:12
تعداد بازدید : 1139

رییس سازمان پدافند غیرعامل:

کشور به اینترنت ویژه کودکان نیاز داریم

سردار غلامرضا جلالی در نشست فضای مجازی و آیین همسرداری در جمع خانواده کارکنان سازمان پدافند غیرعامل گفت: به دلیل اهمیت جایگاه خانواده تمامی تهدیدات دشمن در بعد فرهنگی و سیاسی بر خانواده متمرکز است و تضعیف خانواده اصلی ترین هدفی است که دشمنان دنبال می کند.


ایسنا - وی افزود: یک خانواده دینی و مستحکم که در آن عشق و محبت حاکم باشد و در آن اختلافات وجود نداشته باشد، فرزندی مستحکم و انقلابی مانند شهید حججی تربیت می کند که هنگامی که او را به مسلخ می برند، چهره برافروخته و انقلابی و باعظمتش یک کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
جلالی ادامه داد: رسانه، اصلی ترین ابزار تهاجم به خانواده است و به دلیل اینکه تهدید نرم محسوس نیست، باید بسیارهوشیار و مراقب بود که ذهن و فکر افراد را فرا نگیرد.
جلالی در ادامه گفت: توصیه به بی بندوباری در خانواده، مشروع دانستن طلاق عاطفی، فردگرایی و جداسازی فرد از خانواده ، نهادینه کردن خیانت به عنوان یک حق قانونی و فرهنگ سازی رفتارهای خارج از مفاهیم دینی در فیلم ها و سریال های ماهواره ای گنجانده شده است.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: امروزه شبکه های اجتماعی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده و فرایندی که برای توسعه فناوری پیش بینی شده است، زندگی آینده و امروز ما را در خود پیچیده، به شکلی که آینده خود و فرزندان ما کاملا در فضای مجازی آمیخته است.
جلالی ضمن برشمردن خاصیت ها و مزایای فضای مجازی، آسیب هایی مانند ترویج مفاهیم فحشا و فساد در خانواده، تبلیغ مفاهیم جنسی، شخصی سازی محیط مجازی برای انجام گناه و امکان ارتباط با بیگانگان و جاسوسی و بهره برداری امنیتی از افراد را برشمرد و گفت: مخفی و پنهان بودن هویت ها از دیگر ویژگی های فضای مجازی است و هیچ قطعیتی وجود نداشته و باید به هویت افراد در این فضا کاملا مشکوک نگاه کرد.
وی ادامه داد: امکان شخصی سازی و ایجاد ارتباط دوطرفه از دیگر ویژگی های فضای مجازی است و در این فضا هر داده ای که تولید می شود، قابل از بین بردن نیست و امکان کنترل و بازرسی در همه این شبکه ها وجود دارد.
جلالی آموزش و آگاهی بخشی در فضای مجازی را راهکار مقابله با تهدیدات این فضا دانست و افزود: در آینده نیازمند اینترنت ویژه کودکان هستیم و باید به نوجوانان و جوانان در این رابطه هم آموزش و آگاهی داد و هم کنترل شان کرد و همچنین با توجه به وجود فساد در رده های سنی میانسال و بزرگسال، این افراد هم نیازمند آگاهی و آموزش از فضای مجازی هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :