آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219322
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396 10:5
تعداد بازدید : 1018

ساخت اپلیکیشن عینک گوگل برای کودکان درخودمانده

کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم یا درخودماندگی اغلب با شروع و برقراری مکالمات مشکل دارند. به همین دلیل گروهی از دانشمندان، به رهبری دکتر آزاده کوشکی، استادیار دانشگاه تورنتو، اپلیکیشن هولی (Holli) را برای رفع این مشکل ساخته اند.

ایسنا- این اپلیکیشن که در عینک هوشمند گوگل اجرا می شود، به بچه های مبتلا به اوتیسم می گوید که در جملات بعدی باید چه بگویند. دکتر کوشکی از موسسه تحقیقاتی بلورویوی تورنتو می گوید: ما نرم افزاری را برای یک سیستم پوشیدنی توسعه دادیم که کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را در تعاملات روزمره اجتماعی کمک می کند. این سیستم به آنچه که یک کاربر و یک شخص دیگر در مکالمه می گوید، گوش می دهد و اصطلاحات و کلمات پرکاربرد را در مکالمه افراد شناسایی می کند. سپس پاسخ های مناسب را برای کاربر در صفحه نمایش عینک نمایش می دهد تا کاربر به دلخواه جمله مورد نظرش را برای پاسخ انتخاب کند. به عنوان مثال، اگر شخصی با گفتن خوش آمدید مکالمه را شروع کند، کاربر روی صفحه نمایش با پاسخ هایی مانند سلام یا ظهر بخیر مواجه می شود. هنگامی که هولی بشنود که کاربر یکی از گزینه ها را انتخاب کرده و پاسخ بدهد، صفحه نمایش را پاک می کند و صبر می کند تا جمله بعدی را از شخص بشنود. 
این برنامه روی 15 کودک مبتلا به اوتیسم آزمایش شده است که قادر به استفاده از آن برای انجام مکالمات و به صورت نسبتا روان بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :