آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219272
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396 11:22
تعداد بازدید : 1102

روباتی که با پوتین معاشرت کرد

در یک اتفاق عجیب روباتی ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، را که از نمایشگاه فناوری روسیه بازدید می کرد، متوقف و خود را به او معرفی کرد.


آنا- ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، که در نمایشگاه فناوری این کشور حضور پیدا کرده بود، به طور اتفاقی با روباتی مواجه شد که در اتفاقی عجیب خود را به پوتین معرفی کرد که با او دست داد. این رییس جهور 64 ساله حین دست دادن با این روبات سیاه و سفید در نمایشگاه فناوری که در شهر «پرم» روسیه برگزار شده بود، عکس یادگار گرفت. این روبات مجهز به فناوری تشخیص چهره است. سازنده این روبات مشغول حرف زدن با پوتین بود که بلافاصله روبات بعد از تشخیص چهره او، حرف سازنده اش را قطع کرد و خود را به رییس جمهور معرفی کرد و با او دست داد. روبات هنگام معرفی خود، سعی می کرد مؤدبانه رفتار کند و به همین جهت نام کامل او را با نام کامل خطاب قرار داد. این روبات در دیدار با پوتین گفت: «سلام من Promobot، یک روبات خودکار خدماتی هستم. از آشنایی با شما خوشبختم.» این روبات در کنار قابلیت تشخیص چهره همچنین می تواند مدارک مختلف را تشخیص دهد و نیز به چند زبان مسلط است. سازنده این روبات معتقد است که روبات ها در موقعیت های مختلف و اتفاقات بین المللی مانند یک سیستم خودکار عمل می کنند. 
در اوایل سال جاری، این روبات در روز افتتاحیه نمایشگاه فناوری در دانشگاه پلی تکنیک «پرم» به نمایش درآمده بود. این روبات مانع از افتادن ناگهانی قفسه ها روی یک دختر بچه شد و از این طریق توانست جان او را دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :