آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219253
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396 10:22
تعداد بازدید : 861

در پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد

اعطای جایزه فاب به محصولات فناورانه و نوآورانه

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و امنیت نهاد ریاست جمهوری پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات را با شعار «حکمرانی داده ها ودولت الکترونیکی از دیدگاه علوم و فناوری اطلاعات» برگزار می کند.

فناوران - این همایش قرار است پنجم آذرماه جاری در سالن همایش های بین المللی برج میلاد و با حمایت معنوی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شود.
پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با رویکرد «حکمرانی داده ها و دولت الکترونیکی از دیدگاه علوم و فناوری اطلاعات» بنا دارد نگرش داده محور را در لایه های گوناگون سازمانی گسترش دهد و همچنین پيوندهای كاری میان صاحب نظران و پژوهشگران علوم انسانی و اجتماعی، سیاست گذاری و مدیریت و علوم و مهندسی درحوزة فناوری اطلاعات برقرار ساخته و زمینه های پیوند آن را پایدارکند.

 اهداف همایش مدیرانIT
یکی از اهداف همایش معرفی و ارایه دستاوردهای برگزیده در حوزه های گوناگون فناوری اطلاعات در قالب جایزه ملی فاب طلایی، نقره ای و برنزی است.
همچنین حمایت از ایده های برتر و بومی فناوری اطلاعات درکشور از دیگر اهداف این همایش به شمار می آید.
ارایه جدیدترین دستاوردهای بومی فناوری اطلاعات در نمایشگاهITmanC 2017، ارایه جدیدترین نوآوری ها و اختراعات در استارت آپ دمو، تقدیر از شرکت ها و سازمان های تحول آفرین درحوزه فناوری اطلاعات، افتتاح مرکز تعالی فناوری اطلاعات برای نخستین بار در کشور، ارایه کارگاه های آموزشی ازسوی متخصصان فناوری اطلاعات و برگزاری نشست های تخصصی هم اندیشی در راستای شعار همایش از دیگر اهداف و برنامه های همایش است.

 اهدای جوایز ارزنده به برگزیدگان فناوری برتر 
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات امسال هم همچون دوره های گذشته قصد دارد در قالب پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، دستاوردهای برتر در حوزه فناوری اطلاعات را در کشور معرفی می کند. در سومین و چهارمین دوره این همایش، علاوه بر معرفی دستاوردهای برتر در همایش، جایزه ای از سوی وزارت عتف با عنوان «جایزه فناوری اطلاعات برتر» (فاب) در سه سطح طلایی، نقره ای و برنزی به برگزیدگان اهدا شد.
به گفته سیروس علیدوستی، یکی از دست اندرکاران این همایش، جایزه فاب از خرداد ماه ۹۴ برای نخستین بار در همایش سوم مدیران فناوری اطلاعات رونمایی شد و امسال در پنجمین همایش، سومین جایزه فاب به محصولاتی که از جنبه های گوناگون علمی -فناوری، سیاستی- مدیریتی و نیز فرهنگی- اجتماعی در بالاترین سطح باشند، داده خواهد شد.
جایزه فاب برای تشویق متخصصان و پژوهشگران علوم و فناوری اطلاعات در ارایه محصولات فناورانه و نوآورانه خود در یکی از بزرگ ترین همایش های مدیران این حوزه طراحی شده است.
بر این اساس در پنجمین همایش که 5 آذرماه 96 برگزار می شود، «جایزه فناوری اطلاعات برتر» (فاب) به برگزیدگان محصولات سومین دوره با این اهداف اعطا  می شود:
معرفی محصولات فناورانه و کمک به ایجاد بازار
تشویق به توسعه محصولات فناورانه
-کمک به تولید و صادارات محصولات فناورانه
-توجه به ملاحظات فرهنگی و اجتماعی محصولات فناورانه
براساس این گزارش، محصولات برگزیده، هرگونه نوآوری و ابتکار در حوزه کاربرد فناوری اطلاعات است که می تواند در قالب مواردی نظیر محصولات و خدمات نرم افزاری، سخت افزاری و ارتباطاتی (شبکه ای)، استانداردها، معماری ها و روش شناسی های طراحی و توسعه سامانه های کاربردی و روش ها و استانداردهای تسهیل در به کارگیری فناوری اطلاعات و اشاعه آنها در بستری فرهنگی-اجتماعی ارایه شود.
براساس تفاهم صورت گرفته میان پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، اعضای این سازمان که دارای مجوز معتبر عضویت باشند، می توانند پس از کسب معرفی نامه با برخورداری از تخفیف 30درصد در این همایش  ثبت کنند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت itmanc.irandoc.ac.ir مراجعه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :