آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219241
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396 2:25
تعداد بازدید : 1230

پیامک «برنده شده اید» همچنان قربانی می گیرد!

با وجود اطلاع رسانی های گسترده، برخی همچنان گول کلاهبرداری پیامکی با عنوان «شما در مسابقه برنده شده اید» را می خورند.


فناوران - رییس پلیس فتا استان کرمانشاه  گفت: کلاهبرداران با ارسال پیامک به قربانی خود اعلام می کنند «در مرحله اول مسابقه برنده شده اید» و اگر می خواهید در مرحله بعدی شرکت نمایید باید مبلغی را که معمولا بین هزار تا 5 هزار تومان است را به حساب آنها واریز کنید و یا در روشی دیگر می گویند « به دلیل خوش حسابی و یا خرید اینترنتی سکه بهار آزادی برنده شده اید « و هنگام تحویل گرفتن آن درب منزل مبلغی باید بپردازید و یا « کالایی برنده شده اید « و  هزینه پستی ان را تقاضا می کنند.
سرهنگ علی کریمی افزود: پلیس فتا بارها در خصوص کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک با عنوان «برنده شدن در مسابقه «هشدار داده است اما متاسفانه این موضوع همچنان قربانی می گیرد.
وی افزود: کلاهبرداران هر بار روشی تازه را برای فریب دادن قربانیان خود به کار می برند برای مثال در پیامکی ضمن تبریک برای پیروزی در مسابقات مرحله قبل، از قربانی  می خواهند برای ورود به مرحله بعدی مبلغی بیشتر از هزار  تومان تا 5 هزار تومان واریز  نماید.
کریمی درباره روش های دیگر کلاهبرداری پیامکی گفت : کلاهبردار ها در پیامکی اعلام می دارند که قربانی کالایی برنده شده است و حال برای دریافت آن باید هزینه پستی کالای برنده شده را واریز کنند و یا می گویند کالا را درب منزل می آوریم و شما سپس هزینه آن را پرداخت کنید و در این راستا بسته ای بی ارزش  را درب منزل برده و در ازای تحویل آن  مبلغی را طلب می کنند.
وی گفت: زمانی که شخص قربانی پول درخواستی را پرداخت می کند مدتی آنها را به بهانه های مختلف معطل کرده و گاهی حتی مبلغ بیشتری تقاضا می کنند و در انتها دیگر تماسی با قربانی گرفته نمی شود و اگر بسته ای ارسال شود ارزش آن کمتر از وجه پرداخت شده است. رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در ادامه به کاربران توصیه کرد: به افرادی تماس می گیرند و مشخصات اسمی و آدرس پستی را درخواست می کنند، به هیچ عنوان اعتنایی نکنید و آدرس پستی و مشخصات خود را به آنها نگویید.
وی ادامه داد: تاکید می گردد هیچگونه وجهی به عنوان هزینه حمل و نقل یا کرایه پستی برای ارسال جایزه  واریز نكرده و با حفظ هوشیاری لازم از بروز چنین كلاهبرداری هایی پیشگیری کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :