آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219208
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1396 12:34
تعداد بازدید : 918

قفسه

قفسه

دلقک خصوصی
نویسنده: جیمز فین گارنِر
مترجم: رضا اسکندری آذر
ناشر: هیرمند
قیمت: 15 هزار تومان
«دلقك خصوصي»، بازتابي طنزآلود و خاكستری از آثار اساتيد قديم ژانر نوآر و به نوعي پايه گذار ژانر «نوآرِ دلقكي» است. 
جيمز فين گارنر كه پيش از اين، اعجاز طنز سياه را در يكي از پرفروش هاي نيويورك تايمز «قصه هاي از نظر سياسي بي ضرر» به نمايش گذاشته بود، اين بار با اثري نو بازگشته است.


فلش 
نویسنده: راشل آنه ریج
مترجم: عطیه سادات میرخانی
ناشر: هیرمند
قیمت: 21 هزار تومان
فلش، خر بی خانمانی که به من درس زندگی، ایمان و فرصت های دوباره داد. – راشل آنه ریج - جیم کراس، نویسندۀ کتاب پرفروش «سگی که با خدا صحبت کرد»: جذاب، اثرگذار، جالب، و صادقانه. سفر راشل آنه به همراه خرش فلش، همچنانکه وقایع ناخوشایند خانواده اش را با این دوست چهارپا  توصیف می کند، لذت ناب خواندن را نیز به همراه دارد. او  سفرۀ دلش را هم برای ما باز می کند و برای داشتن یک زندگی بامعنا و هدفمند درس هایی فراموش نشدنی به ما می دهد. من دوستش داشتم!
دیو برچت، نویسند کتاب «بمان» و «وقتی کریسمسی ناگوار برای آدم های نیکو کار اتفاق بیفتد»: این کتاب آدم را چوبکاری می کند! فلش، یک زندگی نامه شخصی  به علاوه داستانی حیوانی است که علاوه بر دلپذیر بودن، گاهی پرتنش هم می شود و با حقایقی روحانی همراه است که همه در جای خود آمیخته  به 
شوخی اند. 
بااینکه  خودم خارج از شهر زندگی می کنم، این داستان مرا بر آن داشت تا قوانین محلی را زیر پا بگذارم و برای خودم خری بگیرم!


ماه که پایین می آید
نویسنده: نادیا هاشمی
مترجم: مهسا خراسانی
ناشر: هیرمند
قمیت: 33 هزار تومان
سال گذشته بیش از صدهزار نفر به طور غیرقانونی از مرزهای اروپا عبور کردند که از این تعداد حدود دوهزار نفر در تلاش برای عبور از دریای مدیترانه کشته یا ناپدید شدند. 
این موج پناه جویان از سال 1950 بی سابقه است. نادیا هاشمی داستان پناه جویان را بی نقص روایت می کند. مثل نقاشی چیره دست، مرزبانان، قاچاقچیان انسان و حتی انسان های نوع دوست را به تصویر می کشد. پی رنگ اصلی داستان هاشمی عشق است. عشق به شوهر، عشق به فرزند. عشق به زندگی بی قرارِ کابل که شاید بعدها بتواند در دل مرزهای اروپا آسوده تر شود. عشق بیش از هر چیز دیگری آسودگی می خواهد.
.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :