آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219198
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1396 12:18
تعداد بازدید : 985

سامسونگ هم از آیفون 10 سود می برد

به نظر می رسد که کسب وکار تولید نمایشگر های سامسونگ با تأمین پنل های OLED مورد نیاز iPhone X به سود هنگفتی دست خواهد یافت.


فناوران - اپل از گوشی پرچم دار خود، آیفون ۱۰ رونمایی کرد. 
اپل این گوشی را آینده گوشی های هوشمند می داند. بر این اساس چنانچه iPhone X به محصولی موفق در بازار رقابتی گوشی های هوشمند بدل شود، سامسونگ نیز از این موضوع سود خواهد برد.
آیفون ۱۰ نخستین گوشی هوشمندی است که اپل با نمایشگر OLED رونمایی کرده است.
 با وجود آنکه اپل از نمایشگر آیفون ۱۰ با نام «سوپر رتینا» یاد می کنند؛ اما سامسونگ وظیفه تأمین پنل های OLED مورد نیاز برای این گوشی را بر عهده دارد.
سامسونگ تنها تأمین کننده ای است که توانایی تولید پنل های با کیفیت بالای مورد نیاز اپل را دارد. کره ای ها ۸۹ درصد از بازار نمایشگرهای OLED را در اختیار دارند.
 از این رو اپل تنها قادر به تأمین پنل های OLED مورد نیاز برای آیفون ۱۰ از جانب اصلی ترین رقیب خود در بازار گوشی های هوشمند
 است.
گزارش های اخیر حکایت از آن دارند که سامسونگ برای هر پنل OLED برچسب قیمتی ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلار را در نظر گرفته است و در حقیقت موضع قدرتمند این شرکت در بازار پنل های OLED، آزادی عمل زیادی در اختیار آن قرار می دهد. 
بر اساس پیش بینی تحلیل گران، اپل در سال جاری میلیون ها دستگاه آیفون ۱۰ به فروش خواهد رساند و در این بین، کسب وکار پنل های OLED سامسونگ نیز سوددهی بسیار بالایی تجربه خواهد 
کرد.
به نظر می رسد که اپل طی چند سال آینده ناچار به سفارش تولید پنل های OLED مورد نیاز خود به سامسونگ خواهد بود؛ چرا که در حال حاضر هیچ کدام از تأمین کنندگان قادر به برآورد پیش نیازهای اپل نیستند و ژاپن دیسپلی که بیش از ۵۰ درصد پنل های LCD آیفون ها را تأمین می کند، احتمالا تا سال ۲۰۱۹ قادر به تولید انبوه پنل OLED نخواهد 
بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :