آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219167
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1396 10:31
تعداد بازدید : 1009

پست ایده های استارتاپی می خواهد

مدیرعامل پست گفت: فراخوان شناسایی ایده های استارتاپی پستی در حال آماده سازی است تا با در اختیار گذاشتن فضا و امکانات به فعالان سرویس های نوین پستی و تولید اپلیکیشن شاهد توسعه استارتاپ ها در حوزه پست باشیم.

فارس- حسین مهری درخصوص برنامه این شرکت برای توسعه کسب و کارهای نوین در بخش پست، گفت: به زودی فراخوان شناسایی فعالان استارتاپی در این بخش توسط پست اعلام می شود.
وی گفت: یک ساختمان برای توسعه استارت آپ ها در بخش پست تجهیز شد که برخی دستگاه ها به شکل کار ایراد وارد کرده و اعلام کردند جذب فعالان باید از طریق فراخوان انجام شود. 
مدیرعامل پست ادامه داد: فراخوان در حال آماده سازی است تا از این طریق شرکت هایی که در حوزه پست از جمله سرویس های نوین پستی و تولید اپلیکیشن فعال هستند حمایت شوند و فضا و امکانات در اختیار آنها قرار دهیم تا در حوزه پست نیز شاهد توسعه استارتاپ ها باشیم. 
وی پیش بینی کرد: از زمان اعلام فراخوان حدود یک ماه زمان لازم است که شرکت ها آماده همکاری شوند. 
وی همچنین در آیین رونمایی از سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور (سیماک) و همچنین سامانه پیک موتوری آنلاین(پستمن) و درگاه تجارت الکترونیک در پست فارس گفت: پروژه سیماک اشتغال زایی و زمینه شفاف سازی در حوزه املاک را به دنبال خواهد داشت.
مهری  با بیان این که سیماک و GNAF به هم مرتبط هستند گفت: به هر مکان یک کدپستی  اختصاص داده می شود که مورد استفاده همه دستگاه ها قرار می گیرد و در اجرای این طرح یک آدرس استاندارد برای املاک تعیین می شود.
وی با تاکید بر اینکه معابر بی نام  و همنام از مشکلاتی است که باید تعیین تکلیف شوند افزود: واحدهای فاقد پلاک نیز باید ساماندهی و با همکاری شهرداری ها پلاک آنها نصب شوند تا هویت مکان در کشور مشخص شود.
مهری یادآور شد: با اجرای پروژه  GNAF ، مکان هوشمند شکل گرفته و سرویس های مبتنی برمکان هوشمند قابلیت اجرا می یابد و در این راستا می توان خدمات متفاوتی را به جامعه ارائه کرد.
مدیر پست در رابطه با پروژه «پستمن» توضیح داد:  پستمن یا پیک موتوری آنلاین برای 153نفر به طور مستقیم  در استان فارس اشتغال ایجاد کرده است و انتظار می رود تا پایان سال به هزار نفر افزایش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :