آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219088
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1396 10:11
تعداد بازدید : 963

وبگردی ایمن گوگل روی سه میلیارد محصول الکترونیکی

گوگل می گوید بیش از ۳ میلیارد وسیله الکترونیکی در سراسر جهان اعم از تبلت و گوشی و نوت بوک از قابلیت وبگردی ایمن ارایه شده توسط این شرکت بهره مند هستند.

ایتنا - استفاده از این خدمات در زمان استفاده از اینترنت و مراجعه به سایت های اینترنتی مانع از نصب نرم افزارهای ناخواسته روی رایانه یا سرقت اطلاعات مربوط به کلمات عبور و کارت های اعتباری می شود. 
گوگل از فناوری های تازه ای مانند هوش مصنوعی و رایانه های دارای قابلیت خودآموزی برای ارتقای این خدمات و حفاظت بیشتر از کاربران استفاده کرده است. فناوری های مذکور برای اسکن کردن سریع و دقیق میلیون ها صفحه در روز و شناسایی ابزار آلوده کننده احتمالی مخفی شده در آنها قابل استفاده هستند. 
ازاین طریق همچنین می توان افزونه های مخرب و برخی ابزار هکری را که ممکن است در فروشگاه Chrome Web Store مخفی شده باشند هم شناسایی کرد. گوگل قابلیت وبگردی ایمن را به برخی دیگر از تولیدات خود نظیر جست وجوگر، جیمیل و فروشگاه پلی استور افزوده است. 
از ابزار یادشده حتی در پلات فورم تبلیغاتی گوگل برای جلوگیری از تبلیغ سایت های آلوده استفاده شده است. یک قابلیت جالب ابزار وبگردی ایمن برای کاربران تبلت و موبایل فشرده سازی حجم داده رد و بدل شده از طریق اینترنت به منظور کاهش هزینه های استفاده از خدمات اینترنت شرکت های مخابراتی است و لذا گوگل تنها اطلاعات ضروری را از طریق گوشی و تبلت برای کاربران ارسال می کند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :