آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218972
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396 10:54
تعداد بازدید : 614

با توافق اتاق ایران و وزارت صمت

کمیته رفع مشکلات بخش خصوصی تشکیل می شود

در دیدار هیات رییسه و رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران با وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد کمیته مشترکی به منظور حل مشکلات بخش خصوصی کشور تشکیل شود.

اتاق ایران - غلامحسین شافعی، رییس اتاق ایران، در این دیدار ضمن تبریک انتخاب محمد شریعتمداری به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت، بر لزوم همراهی و همدلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد.
شافعی با بیان برخی مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت بخش خصوصی خواستار اقدام فوری دولت دوازدهم برای حل این مشکلات شد. رییس اتاق ایران همچنین به برخی قوانین و مقررات مخل کسب وکار نیز پرداخت و اصلاح این قوانین را لازمه جهش بزرگ اقتصادی کشور در دوره پسابرجام دانست.
محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن تجارت، نیز با بیان ضرورت همکاری میان وزارت خانه تحت مدیریتش و اتاق ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی، هماهنگی میان دو طرف را برای رفع مشکلات اقتصادی کشور ناگزیر دانست. بر اساس این گزارش طبق توافق دو طرف مقرر شد کمیته ای ویژه جهت حل مشکلات بخش خصوصی و رفع مقررات مخل کسب وکار تشکیل شود و اتاق ایران پیشنهادهای خود را به این کمیته ارایه کند.
اعضای هیات رییسه اتاق ایران نیز در این دیدار با بیان لزوم ثبات تعرفه ها، از وزیر صمت خواستند با هدف حمایت از بخش خصوصی، تعرفه ها تا پایان دولت دوازدهم ثابت بماند یا جز موارد ضروری، تغییر چندانی نکند.
در این زمینه مقرر شد باهدف مشارکت بخش خصوصی در تعیین تعرفه ها، دفتر مقررات صادرات و واردات با همکاری اتاق ایران، نهایی کردن تعرفه ها را در دستور کار قرار دهد.
در پایان این نشست، محمد شریعتمداری از تلاش های محمدرضا نعمت زاده، وزیر پیشین صنعت، معدن تجارت، در جهت تقویت بخشی خصوصی کشور تشکر کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :