آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21852
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1391 14:52
تعداد بازدید : 449

پیامک تلفن ثابت ارزان تر است یا همراه؟

بسیاری از مشترکان تلفن همراه کشور این روزها سیم کارت اعتباری دارند و گاه ممکن است در شرایطی قرار بگیرند که با وجود اینکه کار مهمی دارند، به شارژ دسترسی نداشته و برای ارسال پیامک با مشکل مواجه شوند.

ایسنا- زمانی نه چندان دور بسیاری از این مشترکان و یا حتی کاربران خطوط غیراعتباری در تخیلات خود روزی را می‌دیدند که بشود با تلفن ثابت پیامک فرستاد.
اکنون مدتی است این امکان برای تمامی تهرانی‌ها فراهم شده و بسیاری از پایتخت‌نشینان در میان پیامک‌های دریافتی خود پیامک‌هایی با شماره تلفن ثابت نیز دریافت می‌کنند.
اما در ارتباط با اینکه چطور مشترکان می‌توانند از خط ثابت خود پیامک ارسال کنند، سمیع‌الله صادقی، معاون توسعه و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران گفت: در حال حاضر تمام مشترکان تهرانی می‌توانند با استفاده از گوشی‌های مخصوص ارسال پیامک بدون مراجعه به مخابرات از خط ثابت خود پیامک ارسال کنند.
وی افزود: کاربرانی که به این گوشی‌ها دسترسی ندارند هم می‌توانند با مراجعه به مخابرات و گرفتن نام کاربری و رمز عبور از طریق کیبورد رایانه متن پیامک‌های خود را تایپ و آنها را ارسال کنند.
صادقی درباره تعرفه این پیامک‌ها و اینکه آیا تعدا د حروف در پیامک‌های تلفن ثابت با تعداد حروف پیامک‌های موبایلی برابری می‌کند، گفت: از نظر کاراکتر هیچ تفاوتی میان پیامک‌های تلفن ثابت و همراه وجود ندارد.
وی افزود: از نظر هزینه هم هر پیامک تلفن ثابت به ثابت معادل یک پالس یعنی حدود پنج تومان قیمت دارد و پیامک به تلفن همراه یا تلفن ثابت شهرستان‌ها نیز به قیمت دو پالس محاسبه می‌شود.
صادقی گفت: در حال حاضر بیشتر ارسال‌کنندگان پیامک از تلفن‌های ثابت شرکت‌های ارسال انبوه پیامک هستند.
وی درباره اینکه از چه زمان این طرح در شهرستان‌ها هم اجرایی خواهد شد گفت: پیگیری این موضوع بر عهده مخابرات ایران قرار دارد اما به هر حال در حال حاضر زیرساخت‌های این بخش آماده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :