آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21850
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1391 14:47
تعداد بازدید : 851

سرپرست وزارت بهداشت:

انقلاب دیجیتالی خدمات سلامت در راه است

سرپرست وزارت بهداشت گفت: با توسعه زیرساخت های خدمات الکترونیکی در وزارت بهداشت شروع یک انقلاب را در خدمات سلامت شاهد هستیم به طوری که در آینده مسوولان بتوانند مسیر خدمات رسانی به مردم و مشکلات آنها را در وزارت بهداشت رصد کنند و پاسخگو باشند

 فناوران- محمدحسن طریقت منفرد در مراسم سومین جشنواره ملی رسانه‌های سلامت و جشنواره خدمات الکترونیک سلامت گفت: با گزارشی که مسوول دفتر آمار و فناوری وزارت بهداشت از توسعه خدمات الکترونیکی در وزارت بهداشت ارایه کرده است و من اطلاع پیدا کردم امیدوارم در آینده به جایی برسیم که یک مسوول در وزارت بهداشت بتواند متوجه شود که چه کسی، در کجا چه خدمت بهداشتی و درمانی را دریافت می‌کند و احیانا در کجا معطل یا دچار مشکل می‌شود.
وی افزود: به این ترتیب هر مسوولی که در این جایگاه پاسخگویی بنشیند می‌تواند بداند که در این لحظه چه اتفاقی در زیرمجموعه خدماتی وزارت بهداشت، می‌گذرد و مردم و بیماران چه مسیری را طی می‌کنند و حتی وزیر بهداشت می‌تواند مستقیم با مردم ارتباط برقرار کند و این یک پیشرفت قابل ملاحظه در ستاد وزارت بهداشت خواهد بود.
طریقت منفرد گفت: از همه مهم‌تر اینکه این دستاورد بزرگ می‌تواند به ما کمک کند که تلاش کنیم کرامت انسان‌ها که بزرگ‌ترین سرمایه زندگی هر فرد است در مراکز خدماتی وزارت بهداشت حفظ شود و البته می‌دانیم که بیشترین دغدغه و معطلی مردم در بخش‌های پذیرش بیمارستان‌هاست.سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ما می‌دانیم که وقتی فردی از یک خانواده عمل جراحی دارد تمام اعضای آن خانواده از چند روز قبل استرس دارند اما یک دفعه قبل از عمل جراحی اعلام می‌کنند که عمل «کنسل» شده است حالا ممکن است پزشک نباشد یا وسایل نباشد یا هر مشکلی اما واقعا چه کسی مسوول استرسی است که به فرد بیمار و خانواده وی وارد می‌شود.
وی گفت: اگر ما سیستمی داشته باشیم که از ستاد وزارت بهداشت بتوانیم این مسایل را ببینیم و برای رفع این مشکلات تصمیم بگیریم بسیاری از مشکلات مردم حل می‌شود.
طریقت منفرد افزود: حتی می‌توان امکان ارتباط مستقیم مردم و بیماران را با وزیر بهداشت از این طریق فراهم کرد، حالا من مثل آن مسوول سابق که در رسانه تلفن موبایل خودش را اعلام کرد که مردم با او تماس بگیرند و بعدا نتوانست پاسخگو باشد، جرات ندارم چنین و عده‌ای بدهم اما باید امکان ارتباط مردم با وزیر بهداشت فراهم باشد.
وی گفت: در مراکز اورژانس ده‌ها نفر نشسته‌اند و به تلفن‌های مردم جواب می‌دهند، چنین سیستمی می‌تواند در ستاد وزارت بهداشت هم وجود داشته باشد و مردم تماس بگیرند و نظرات خود را درباره مسیر خدمت گرفتن بدهند.
سرپرست وزارت بهداشت افزود: باید مطالبات مردم را پیگیری کنیم و هیچ مسوولی حق ندارد از زیر بار مطالبات به حق مردم شانه خالی کند.
 رونمایی از نخستین کتاب فرهنگ مکتوب و دیجیتال خدمات الکترونیک سلامت
نخستین کتاب فرهنگ مکتوب و دیجیتال خدمات الکترونیک سلامت با حضور سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.
کتاب فرهنگ مکتوب و دیجیتال خدمات الکترونیک سلامت حاوی چند بخش شامل آموزش و پژوهش، بهداشت و درمان، پزشک خانواده و پرونده الکترونیکی سلامت، بیمه سلامت، خدمات الکترونیکی سلامتی، اطلاع‌رسانی الکترونیکی و سازمان‌های الکترونیکی است.
 گفتنی است، این کتاب در مراسم اختتامیه نخستین خدمات الکترونیک سلامت و سومین جشنواره ملی رسانه‌های سلامت با حضور محمدحسن طریقت سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علیرضا مصداقی‌نیا معاون بهداشت و رییس شورای برنامه‌ریزی ملی رسانه‌های سلامت، دکتر رمضان محسن‌پور قائم مقام وزیر در امور مجلس، دکتر حسین ریاضی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و دکتر فاطمه رخشانی مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت رونمایی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :