آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21849
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1391 14:45
تعداد بازدید : 663

معاون انتقال فناوری معاونت علمی رییس‌جمهور:

مجمع تشکل های دانش بنیان اسفند ماه در پارک پردیس فعال می شود

معاون امور بین الملل و انتقال فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال عقد تفاهم نامه بین اتاق بازرگانی ایران با معاونت علمی و فناوری در راستای اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه از برنامه ریزی برای شروع به کار مجمع تشکل های دانش بنیان در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

 ایسنا- دکتر حسین سالار آملی در رابطه با برگزاری چهارمین جلسه کارگروه تشکیل مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان گفت: به دنبال عقد تفاهم‌نامه اخیر میان این معاونت و اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی ایران به منظور انجام یک بند از این موافقت‌نامه که مربوط به راه‌اندازی مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان بود، چهارمین جلسه کارگروه تشکیل این مجمع برگزار شد.
 معاون بین‌الملل و انتقال فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:‌ در این جلسه، معاون و مسوول بخش تشکیلات اتاق بازرگانی به همراه 20 تشکل دانش‌بنیان که زیرمجموعه هر کدام ده‌ها شرکت دانش‌بنیان قرار دارد، تشکیل شد و روند شکل‌گیری این مجمع مورد بررسی قرار گرفت.
 وی درباره مصوبات جلسه کارگروه تشکیل مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان نیز گفت: مصوبات به این صورت بود که تشکل‌هایی که در حوزه دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند، فرمی را تکمیل کنند که از سوی معاونت علمی و فناوری تهیه و در اختیار آنان قرار داده می‌شود، به این ترتیب تا پایان ماه جاری با تکمیل این فرم‌ها چگونگی پیشبرد امور نهایی خواهد شد.
 سالار آملی ابراز امیدواری کرد تا اسفند ماه امسال، مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان شروع به کار کند.
 معاون امور بین‌الملل و انتقال فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رابطه با اهدافی که از تشکیل مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان مد نظر قرار داشته است، گفت:‌ این مجمع می‌تواند در راستای تولید دانش مبنا و حمایت از اقتصاد دانش محور به اقتصاد کشور کمک به‌سزایی کند و به عنوان یک محور از نظام ملی نوآوری ایفای نقش کند.
وی همچنین بر ضرورت راه‌اندازی تشکل‌ها در راستای دستیابی به اهداف توسعه علم و فناوری ت‍اکید کرد.
وی گفت: امیدواریم با شکل‌گیری مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان، روند کلی آمارهای استرات‍ژیک و نگاه نظام‌مند به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، بررسی شرایط کنونی، چگونگی ارتقای شرایط و مبارزه با مشکلات موجود فراهم شده تا بستری تشکیل شود که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه بخش خصوصی بتواند این مشکلات را برطرف کند.
 سالار آملی درباره محل مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان گفت: در حال حاضر مقرر شده است، در ابتدای کار محل این مجمع، پارک فناوری پردیس باشد که البته پس از شکل‌گیری هیات مدیره این مجمع، در این رابطه تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.
 معاون امور بین‌الملل و انتقال فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خاتمه تاکید کرد: به دلیل ظرفیت‌های خوب علمی و فناوری همچنین فراز و نشیب‌های تولیدی که در پارک فناوری پردیس وجود دارد، استقرار مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان در این پارک فناوری پیشنهاد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :