آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218414
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1396 10:24
تعداد بازدید : 922

همکاری ایران و کره جنوبی در حوزه صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری از گسترش همکاری میان ایران و کره جنوبی در سطح استفاده از ایده ها در بخش تولید محصول و هم در عرضه و فروش و انجام پروژه های تولید مشترک و ورود مشترک به بازارهای جدید می تواند نقطه عطفی میان روابط دو کشور باشد.

معاونت علمی ریاست جمهوری - محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری درباره همکاری مشترک میان ایران و کره جنوبی در حوزه صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی گفت: این همکاری مشترک در قالب حمایت از راه اندازی دوره مشترک فناوری فرهنگی توسط دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در ایران و  دانشگاه کایست (KAIST) کره جنوبی در سطح دانشگاهی و آموزشی محقق شد.
وی افزود: برگزاری نشست مشترک فناوری های فرهنگی و صنایع خلاق میان ایران و کره جنوبی در آذرماه سال گذشته سرآغاز همکاری میان شرکت های خلاق دو کشور برای استفاده از امکانات و قابلیت های یکدیگر بود.
وی افزود: این فرایند نیازمند توجه، مدیریت و مراقبت است تا از ثمرات آن بهره برداری حداکثری شده و از آفات محتمل آن پیشگیری شود. 
سجادی نیری درباره گسترش همکاری سازنده و تبادل تجربه میان ایران و کره جنوبی در حوزه صنایع خلاق افزود: مهم ترین وجه انجام پروژه های تولید و ورود مشترک به بازارهای جدید می تواند زمینه ساز ایجاد نقطه عطفی در سیر تعامل مثبت میان شرکت های خلاق ایرانی و کره ای باشد.
وی با بیان اینکه تشکیل ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز به عنوان یکی از ستادهای توسعه فناوری ذیل معاونت علمی و فناوری بر مبنای همان رویکرد فناورانه- تجاری به مقوله فرهنگ صورت گرفت، اظهار کرد:  این ستاد در مقام یک نهاد بالادستی به عنوان متولی توسعه نوع جدیدی از فناوری ها که فناوری های نرم و فرهنگی نام گرفته اند، در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت خود را آغاز کرد. سجادی نیری گفت: تدوین سند ستاد، تدوین آیین نامه شرکت های دانش بنیان این حوزه، مطالعات سیاست گذاری، تدوین شاخص ها، راه اندازی سایت ستاد و مجله الکترونیکی، برگزاری و حمایت از جشنواره ها و مسابقات و فعالیت های رسانه ای، حمایت مالی از طرح های فناورانه و تجاری مرتبط، ایجاد زیرساخت های کارآفرینی، ایجاد مراکز نوآوری، حمایت از شتاب دهنده ها و ... بخش کوچکی از فعالیت هایی است که در چارچوب ماموریت کلان درنظر گرفته شده برای گسترش فناوری های نرم و فرهنگی انجام گرفته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :