آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218411
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1396 10:20
تعداد بازدید : 1218

شبکه پیام رسان اختصاصی آموزش و پرورش راه می افتد

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی گفت: تلگرام پیام رسان خوبی برای کار آموزشی دانش آموزان نیست.

فارس - رضا تقی پور، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان ضرورت ایجاد شبکه پیام رسان برای دانش آموزان گفت: در دولت دهم هوشمندسازی مدارس را داشتیم و بحث ایجاد زیرساخت ارتباطی مطرح بود که امروز جوابگوست. درباره زیرساخت نرم افزاری حداقلی وجود داشت و برای تمام مدارس دو مگابیت بر ثانیه را اجباری کردیم.
وی ادامه داد: بخش عمده این موضوع پیاده شد و در حال حاضر از نظر ارتباطی مشکلی نداریم، اما موضوع مهم محتوای شبکه است؛ ضمن اینکه در دنیا این موضوع مطرح است که شبکه های پیام رسان به صورت تخصصی ایجاد می شود.
وی گفت: تلگرام پیام رسان خوبی برای کار آموزشی دانش آموزان نیست و باید پیام رسان اختصاصی داشته باشیم؛ ضمن اینکه این موضوع مطرح است که چرا این همه فرصت اقتصادی را به یک شرکت پیام رسان خارجی داده ایم و از تولید داخلی استفاده 
نمی کنیم.
خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات نیز گفت: به نظر می رسد شرایطی که در کشور حاکم است یک نوع ترس ایجاد می کند؛ ضمن اینکه علت این موضوع این است که کل جامعه در مقابل فناوری مقاومت می کند. در مجموع نه فقط در فناوری ICT، بلکه در همه فناوری ها به نوعی مقاومت کرده ایم و دچار افراط و تفریط شده ایم و اگر درست اقدام کرده بودیم، نباید به این شکل 40 میلیون نفر در شبکه اجتماعی تلگرام حضور داشته باشند.
خسرو سلجوقی افزود: در راه اندازی شبکه پیام رسان ویژه دانش آموزان، آموزش و پرورش موانعی ایجاد کرده است که از جمله آن، این موضوع است که عنوان شده است تبلیغات در این شبکه صورت نگیرد و اگر این موضوع حل شود، ظرف یکی ـ دو ماه آینده، شبکه پیام رسان اختصاصی آموزش و پرورش زیر بار فعالیت می رود و تست آن نیز در استان های البرز و سپس در مازندران انجام می شود و از نظر فنی و ایمنی، نکات لازم در آن رعایت شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :