آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218344
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 9:13
تعداد بازدید : 584

رییس اتاق اصناف ایران:

نظام تعرفه ای باید به نفع تولید تغییر کند

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نظام تعرفه ای باید به نفع تولید تغییر کند، گفت: اگر بخواهیم به سمت توسعه متوازن برویم، بخش های تولید و خدمات باید بازتعریف شوند.

اتاق اصناف - علی فاضلی افزود: تولید بدون خدمات معنی ندارد و چنانچه بخش خدمات تقویت شود، تولید خود به خود رشد می کند.
وی با بیان اینکه خدمات بخش غیرمولد اقتصاد نیست، ادامه داد: امروز بخش خدمات در کشوری مانند آلمان ۷۵ درصد سهم را در اشتغال دارد یا در ژاپن این سهم ۷۶ درصد است.
فاضلی با بیان ضرورت فعال شدن نظام بانکی در بخش خدمات گفت : وقتی طرح بسته حمایتی از صنوف تولیدی را در حضور معاون اول رییس جمهور مطرح کردم، وی خواست بخش خدمات هم در این بسته حمایتی منظور شود. وی در پاسخ برخی از اصناف که درخواست تشکیل بانک اصناف را داشتند، اظهار کرد: از صنوف می خواهم که به دنبال تاسیس بانک اصناف نباشند چون اقتصاد سالم، بانک محور نیست. فاضلی گفت: درصدد تشکیل یک ساختار اقتصادی قوی در اصناف کشور هستیم که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه جایگاه اصناف در سه سال گذشته در مقایسه با دوره های قبل تغییرات چشمگیری پیدا کرده است، گفت : تا چهار سال قبل اصناف در هیچ یک از سیاست گذاری ها یا تصمیم گیری ها نقش نداشتند؛ اما اکنون در تمام کمیسیون های دولت و مجلس شورای اسلامی نماینده اصناف حضور دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :