آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218339
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 9:6
تعداد بازدید : 972

با داشتن روزی 2 تریلیون تراکنش

لینکدین موفق به مدیریت بار ترافیکی شبکه شد

لینکدین روزانه 2 تریلیون تراکنش دارد، به همین دلیل برای انتقال سریع تر داده ها به تازگی کار با سیستم متعادل کننده بار ترافیکی Cruise Control را آغاز کرده است.

کلیک - لینکدین برای انتقال حجم زیاد دیتا در این شبکه از سیستم توزیع کننده کافکا و Jiangjie Qin استفاده می کند. 
اعلام شده لینکدین روزانه حدود ۲ تریلیون تراکنش را از طریق این دو سیستم توزیعی انجام می دهد که سابقا همه اینها تحت نظارت مهندسین نرم افزار انجام می شد.
با این حجم داده ها، استفاده منظم و مستمر از خوشه های کافکا برای لینکدین به ماموریتی حیاتی تبدیل شده است. به همین دلیل این شرکت تصمیم گرفت سیستمی طراحی کند تا زمانی که یکی از خوشه ها به درستی کار نکرد، این سیستم Cruise Control به طور خودکار خوشه را مجبور کند تا از تعداد منابع معینی استفاده کند، مشکل پیش آمده را اصلاح و فعالیت خود ادامه دهد.
پیش از طراحی این سیستم، مهندسین نرم افزار این کار را انجام می دادند و مجبور بودند تمام خوشه های کافکا را زیر نظر داشته باشند و تغییرات لازم را به صورت دستی اعمال کنند. 
این وضعیت بسیار دشوار و حساس بود چون ممکن بود در صورت بروز مشکل، خوشه های کافکا به صورت آبشاری ریزش کند. 
با جایگزینی ماشین به جای انسان در این حوزه، پروسه نظارت بر خوشه های کافکا بسیار راحت تر شده و تمامی کارهای مربوط به آن به صورت اتوماتیک و به وسیله دستگاه صورت می گیرد.
به گفته متخصصان این امر، مشکل اساسی در این باره، متعادل کردن بار ترافیکی است. در حال حاضر خوشه ها بدون اینکه تأثیر منفی بر یکدیگر داشته باشند، میزان منابع معینی در اختیار دارند و به فعالیت خود ادامه می دهند. حال، این سیستم تازه طراحی شده، به سرعت موانع و نیازهای خوشه ها را ارزیابی و تنظیمات لازم را انجام می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :