آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218338
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 9:4
تعداد بازدید : 1121

با آخرین به‌روزرسانی اینستاگرام

استوری روی وب آمد

اینستاگرام با وجود محبوبیتی که دارد، دست از تلاش برای راضی نگه داشتن کاربران نمی کشد و با در نظر گرفتن آنچه کاربران نیاز دارند برنامه خود را روی وب و موبایل به روز می کند.

فناوران - بخش استوری اینستاگرام طی مدت کوتاهی طرفداران زیادی بین کاربران معمولی، صاحبان کسب و کار و هنرمندان پیدا کرد. 
به همین دلیل اینستاگرام قابلیت پخش استوری را روی نسخه وب موبایل فراهم کرده است. در نسخه وب فلش هایی سمت چپ و راست استوری ها وجود دارد که با کلیک روی آنها می توان به استوری های قبلی یا بعدی رفت. این قابلیت در حال حاضر روی نسخه وب موبایل فعال شده و به زودی روی وب دسکتاپ نیز فعال خواهد شد.

 رفع محدودیت کادر آلبوم
از سوی دیگر اینستاگرام محدودیت کادر آلبوم های عکس را رفع کرد و به کاربران این امکان را داد که عکس یا ویدیوی عریض یا پرتره در آلبوم های خود منتشر کنند. 
کاربران می توانند از این پس برای ارسال آلبوم در صفحه خود از یکی از کادرهای مربع، عریض و پرتره استفاده کنند. برای استفاده از این ویژگی، کافی است هنگام ارسال پست، ابتدا با کمک آیکون مخصوص، عکس یا ویدیوی خود را به سایز اصلی (عریض یا پرتره) درآورده و بعد از آن آیکون مربوط به پست آلبوم را فعال کنید. با این کار تمامی عکس ها یا ویدیو های بعدی، به جای سایز مربع، در سایز عریض یا پرتره ای که برای فایل اول مشخص کرده اید، ارسال خواهند شد. برای فعال شدن این قابلیت نیازی به آپدیت کردن اینستاگرام نیست و در صورتی که کاربران از آخرن نسخه این اپلیکیشن استفاده کنند، این امکان به صورت خودکار برای آنها فعال خواهد شد. 

 خبر بد اینستاگرام
نقص فنی سیستم های کامپیوتری در هفته گذشته موجب هک شدن اطلاعات کاربران تایید شده اینستاگرام شد. احتمال داده شده این حمله به حساب های کاربران تایید شده برای دسترسی به اطلاعات چند کاربر خاص و سرشناس صورت گرفته است. اینستاگرام اعلام کرده رمز عبور این کاربران هک نشده اما به کاربران هشدار داده مراقب فعالیت های مشکوک روی حساب های کاربری خود باشند. اینستاگرام با انتشار بیانیه ای به کاربرانی که اطلاعات شان در دسترس هکرها قرار گرفته هشدار داده که در برابر تلفن ها، پیام ها و ایمیل های غیرمنتظره هوشیار باشند. هنوز اعلام نشده اطلاعات کدام یک از کاربران سرقت شده است. 
بر اساس بیانیه رسمی اینستاگرام این هک به دلیل وجود یک اشکال در رابط برنامه نویسی اپلیکیشن اینستاگرام اتفاق افتاده است. در این بیانیه نوشته شده: «یک خطا در رابط برنامه نویسی باعث شد که فردی بتواند به مجموعه ای از کد که به طور بالقوه شامل آدرس های ایمیل و شماره های تلفن کاربران بود، دسترسی پیدا کند».
گفتنی است بعد از هک شدن حساب های کاربری تایید شده اینستاگرام صفحه سلنا گومز، بازیگر و خواننده آمریکایی که ۱۲۵ میلیون فالور دارد، هک و عکس های برهنه دوست سابقش، جاستین بیبر، خواننده کانادایی در آن منتشر شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :