آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218335
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 889

ارزیابی فرآورده های نفت و گاز الکترونیکی شد

ارزیابی فرآورده ها و مشتقات نفت و گاز بر مبنای تبادل اطلاعات میان گمرک و سامانه ثبت اطلاعات معاملات نفتی (ثامن) الکترونیکی انجام می شود.

فناوران - گمرک ایران اعلام کرد که در چارچوب همکاری و هماهنگی با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اطلاعات سامانه ثبت اطلاعات معاملات نفتی (ثامن) قابل اتکا بوده و به عنوان اطلاعات ارزیابی در سامانه جامع گمرکی قرار 
می گیرد.
به همین منظور گمرک نخستین همایش آموزشی ارزیابی فرآورده ها و مشتقات نفت و گاز و سامانه ثبت اطلاعات معاملات نفتی (ثامن) ویژه مسوولان سرویس ارزیابی صادرات و کارشناسان امور گمرکی را برگزار کرد.
براساس این گزارش در این همایش نحوه کار با سامانه ثبت الکترونیکی اطلاعات معاملات نفتی (ثامن) به خصوص ارتباط سیستمی با سازمان های همجوار در پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه جامع گمرکی، ضوابط، مقررات، بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط با تشریفات گمرکی در رویه صادرات و ترانزیت فرآورده ها و مشتقات نفت و گاز ازطریق مدرسان و مدیران ارشد از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک تشریح شد.
این گزارش حاکی است، پنل پرسش و پاسخ درباره تاریخچه اقدامات قانونی پیاده سازی سامانه ثبت الکترونیکی اطلاعات معاملات نفتی (ثامن) از دیگر محورهای این همایش بود.
براساس این گزارش، علی اکبر شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران با بیان اهمیت برگزاری این همایش بر لزوم آموزش مستمر همکاران در جهت رفع مسایل و مشکلات موجود همزمان با تبادل الکترونیکی اطلاعات تأکید 
کرد.
این همایش آموزشی ۸ ساعته با هماهنگی دفتر مطالعات، تحقیقات و ظرفیت سازی گمرک ایران در محل سالن همایش های مهرآباد برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :