آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218334
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 877

30 درصد خطوط ثابت ارتباطی بی کیفیت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۳۰ درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، برای ارایه اینترنت با سرعت بالا کیفیت لازم را ندارند که این مشکل باید اصلاح شود.

وزارت ارتباطات - محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه امروز اشتغال در دنیا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به بخش ایجاد کننده ثروت ملی تبدیل شده است، گفت: طی چهار سال گذشته با سختی فراوان، زیرساخت های مناسبی در این بخش آماده شده و امروز زمان بهره برداری از آن است.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه تامین زیرساخت در مدت ۳ سال توسعه خوبی داشته است، گفت: عقب ماندگی توسعه ۱۲ ساله زیرساخت در ۳ سال اخیر جبران شده و هم اکنون زمان استفاده از ثمرات آن است.
وی با بیان اینکه اگر در توسعه خدمات این بخش اقدام نکنیم، کشورهای دیگر اقدام کرده و حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات منتظر نمی ماند، گفت: ۳۰ درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، برای اینترنت با سرعت بالا کیفیت لازم را ندارد که باید اصلاح 
شود. 
همچنین مشکلات بیمه، مالیات و دستگاه های نظارتی برای کسب و کارهای نوپا از دیگر مسایل این بخش است که امیدواریم با همکاری مجلس بتوانیم در ۶ ماهه نخست این دولت، قوانین و مقررات این حوزه را تدوین کنیم.
جهرمی با بیان توسعه اینترنت در روستاها نیز گفت: زمانی درباره بردن اینترنت به روستاها انتقاداتی وجود داشت که چرا این کار انجام می شود، اما در قانون این موضوع تکلیف شده است و عدالت اجتماعی و ضرورت وجود خدمات ارتباطی در روستاها ازجمله دلایل این توسعه است.
وی با بیان اینکه درخواست نخست روستاییان اینترنت است، خاطرنشان کرد: با وجود همه تلاش ها در اجرای طرح توسعه ارتباطات اجباری روستایی (USO) اشکالاتی وجود دارد و امیدواریم با تغییر مدل و شیوه خود، بتوانیم این نیاز را برای روستاییان فراهم کنیم.
وزیر ارتباطات گفت: ما به مردم قول داده ایم تا ۴ سال آینده، مشکل تلفن و اینترنت ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را حل کنیم. در حوزه اتصال فیبرنوری به دانشگاه ها و مراکز دولتی استان ها نیز لازم است مخابرات این موضوع را انجام دهد و به صورت بلند مدت هزینه آن را دریافت کند که این کار به موضوع دولت الکترونیکی و شبکه علمی کشور کمک
می کند.
به گفته آذری جهرمی، در برنامه پنجم توسعه برای حوزه فناوری اطلاعات سالانه 4/19 درصد ارزش افزوده دیده شده است و ارزش این بازار در پایان برنامه باید ۲.۵ برابر شود و درنهایت رشد ۵ برابری را داشته باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :