آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218330
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 8:8
تعداد بازدید : 692

معاون آموزش و فناوری وزارت صنعت:

تنها راه توسعه اقتصادی حرکت به اقتصاد دانش محور است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری، تنها راه درمان پیشرفت و توسعه کشور است و در این مسیر باید از اقتصاد مبتنی بر منابع به سمت اقتصاد دانش محور حرکت کنیم.

ایرنا- تراب قبادیان افزود: امروز یکی از شاخص های مقایسه ای کشورها، توانمندی های اقتصادی کشورهاست.
وی افزود: اقتصاد هر کشوری مبتنی بر منابع یا دانش است و بدون شک هرچه ذخایر معدنی و انرژی و گاز وجود داشته باشد و منابع ثروت در ایران داشته باشیم، همه پایان پذیر هستند.
قبادیان توسعه پایدار را برآورده کردن نیازهای نسل امروز بدون در خطر افتادن منافع نسل های آینده دانست و ادامه داد : طبیعتا زمانی که در کشور بیکاری، فقر و دیگر مشکلات وجود داشته باشد، به این معنی است که نتوانستیم نیازهای نسل امروز را برآورده کنیم چه برسد به اینکه برای نسل های آینده هم برنامه ریزی داشته باشیم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت بیان کرد: برای رفع چنین مشکلاتی باید کشور را نه فقط با تکیه بر منابع بلکه با تکیه بر دانش اداره کرد و در این مسیر از دانش و علوم برای توسعه و ایجاد منابع جدید استفاده و بهره کافی برد.
این مسوول گفت: دنیای آینده دنیای رقابت در منابع نیست بلکه تمام دنیا درباره دانش با یکدیگر رقابت می کنند، از این رو صنعت و دانشگاه باید در کنار یکدیگر از توانمندی های همدیگر استفاده کنند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از ارتباط ضعیف بین دانشگاه و صنعت گفت: نه صنعت و نه دانشگاه برای رفع مشکلات آنطورکه شایسته است، به تعامل با یکدیگر نپرداخته اند؛ این درحالی است که نخبگان جوان زیادی در کشور داریم.
قبادیان در ادامه با بیان اینکه مطرح شدن اقتصاد مقاومتی، ما را از خواب غفلت بیدار کرد و قطعا تنها راه رفع مشکلات تحقق بندهای اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: اقتصاد برون گرایی با تکیه بر ایجاد ارزش افزوده و اقتصاد درون زایی با تکیه بر علم و دانش از مولفه های بسیار مهم اقتصاد مقاومتی است که باید مدنظر جدی باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :