آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218328
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 8:6
تعداد بازدید : 1159

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران

فیبر نوری تا 5 سال دیگر جایگزین سیم مسی می شود

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تا پنج سال آینده در حوزه خدمات فناوری زیرساختی فیبر نوری، تار نوری جایگزین سیم مسی در منازل می شود.


شرکت مخابرات - رسول سراییان با بیان اینکه در دولت یازدهم در حوزه موبایل فناوری نسل 3 و 4 هیچ گونه عقب افتادگی نداریم گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در 5 سال آینده شبکه های سیم مسی تبدیل به تار نوری می شود تا دولت الکترونیکی و توسعه کسب و کار بر این زیرساخت مستقر شود.
وی افزود: سال گذشته توسعه فناوری فیبر نوری به عنوان یک زیرساخت اصلی مورد حمایت ویژه قرار گرفت و در صورتیکه مجوزهای لازم را اخذ کرده باشند، هم اکنون آمادگی لازم برای تامین فیبر نوری دستگاه های اجرایی را داریم. 
سراییان گفت: در مجموعه مخابرات ایران، بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در حوزه زیرساخت این استان تا پایان امسال 9 میلیارد تومان در بخش انتقال سرمایه گذاری می شود .
وی با بیان اینکه شرکت مخابرات در زمینه خدمات دهی به مناطق روستایی و کمتر برخوردار از هیچ کوششی دریغ نمی کند و این مهم جزو اولویت های این شرکت است، گفت : در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در صورت همکاری همه متولیان تحقق توسعه و پیشرفت بالایی را شاهد خواهیم بود و همچنین اشتغالزایی در این حوزه افزایش خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :