آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218327
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 8:5
تعداد بازدید : 1375

وزیر ارتباطات خطاب به گیمرها:

برای رفع فیلتر بازی ها، سراغ کارگروه فیلترینگ بروید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه پیگیری های خود برای حل مشکل کیفیت اینترنت در بازی های آنلاین، اعلام کرد که برای انتقال سرورهای کمپانی های جهانی گیم به ایران مذاکره می کند. او همچنین از گیمرها خواست شکایت خود را از فیلتر بعضی بازی ها به کارگروه فیلترینگ اعلام کنند.

فناوران - هفته گذشته محمد جواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود، اعلام کرد که جوانان از او درباره سرعت اتصال به بازی های آنلاین خارجی گلایه کرده اند و او پیگیر حل این مشکلات است. سپس او در پستی دیگر اعلام کرد که مشکل برقراری ارتباط با سرور دو بازی خارجی حل شده است.
اما این پایان ماجرا نبود و وزیر ارتباطات در پست اینستاگرامی دیگری خطاب به گیمرها نوشت: در بازی های رایانه ای دو اصطلاح فنی «پینگ» و «جیتر» برای عیب یابی شبکه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که درباره «پینگ» یا به عبارت دیگر «لیتنسی»، یک مقدار عمده مربوط به مسیر بین الملل بوده و مقداری نیز به اپراتور اینترنتی شما برمی گردد. درباره «جیتر» نیز هم مسیر بودن رفت و برگشت بسته های اینترنت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
آذری جهرمی در ادامه نوشته: هم اکنون با اتصال مستقیم به چهار شرکت «والو، ریوت، بلیزارد و گیم فورج» علاوه بر اینکه «پینگ» در ارتباط بین الملل با محصولات این چهار شرکت به ۸۰ میلی ثانیه رسیده است و حدود ۵۰ درصد در مقایسه با قبل بهتر شده، بهبود بسیار شایانی نیز در «جیتر» مشاهده می شود. قطعا این راه حل موقت، بهبود قابل توجهی برای کاربران به ارمغان می آورد.
وزیر ارتباطات گفت: همزمان مذاکرات جهت انتقال سرورهای گیم کمپانی های محبوب کاربران به عنوان راه حل دایمی شروع شده و به زودی شما کاربران را از مراتب مطلع خواهم کرد.
وی در خصوص بازی های رایانه ای تولید شده در داخل کشور نیز گفت: عده ای از جوانان و نخبگان کشور در کار تولید بازی های رایانه ای هستند و چشم و امیدشان حمایت شما و دولت است که امیدوارم با این حمایت، روزی شاهد پیشرفت صنعت بازی ایرانی در سطح دنیا نیز باشیم.
آذری جهرمی با بیان پست های زیادی که کاربران درباره رفع فیلتر از برخی بازی ها در صفحه شخصی وی در اینستاگرام درج کرده اند، نیز گفت: برای پیگیری این مطالبه لطفا درخواست های خود را در تارنمای کارگروه تعیین مصادیق جرایم رایانه ای ثبت کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :