آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218317
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396 2:10
تعداد بازدید : 650

بهترین کامپیوترهای بدون کیس در بازار ایران

اگر چه کامپیوترهای بدون کیس یا چندمنظوره گران قیمت و حرفه ای در بازارهای جهانی مورد اقبال واقع شده اند؛ اما در بازار ایران All-In-One مخاطب چندانی ندارد.


فناوران- می توان گفت که نمونه های ارزان قیمت و میان قیمت این کالا در بازار ایران با اقبال بلندی مواجه است که این خوش اقبالی در نتیجه توجه ویژه بانک ها، آموزشگاه ها و حتی رستوران ها به سمت این نوع کامپیوترهاست.
نمونه های حرفه ای هم مورد توجه کاربران خاص مانند تدوین گران، گرافیست های حرفه ای و مشاغلی از این دست قرار می گیرد.
به گفته فعالان بازار، با این حال این کالا چندان اقبالی در میان کاربران خانگی و تجاری ندارد و تنها برخی از شرکت های دولتی و نیمه دولتی این کالا را خریداری می کنند. به گفته آنان، به دلیل الزام شرکت های دولتی و نیمه دولتی به خرید نمونه های وطنی کالاهای کامپیوتری، محصولات برندهای غیر ایرانی در ایران چندان فروش ندارند.  این درحالی است که از نظر کیفی محصولات برندهای وارداتی کیفیت مطلوبی دارند.

فعالان بازار همچنین با بیان این مطلب که محصولات برندهای مطرحی چون مایکروسافت و اپل در بازار به دلیل قیمت گران مخاطبانی بسیار کم دارند می گویند: محصولاتی مانند سرفیس استودیو از بهترین های بازارهای جهانی است؛ اما قیمت گران آن موجب شده است که بسیاری از کاربران ایرانی حتی تصور داشتن چنین کامپیوتری را نداشته باشند. به گفته آنها، در نتیجه این کالا به صورت سفارشی وارد بازار می شوند و در حال حاضر نمونه های گران قیمت این کالا به صورت سفارشی وارد بازار ایران می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :