آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21830
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1391 22:33
تعداد بازدید : 778

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت:

مردم از کم فروشی اینترنت شاکی اند

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شکایت مردم از کم فروشی اینترنت و نیز کیفیت نامناسب خدمات شرکت های اینترنتی و شرکت های واردکننده گوشی موبایل را از جمله دلایل شکایت مردم به این سازمان عنوان کرد.

خبرگزاری فارس- مجتبی فراهانی درباره اجرای طرح شبنم (شبکه بازرسی و نظارت مردمی) روی کالاهای فناوری و دیجیتال گفت: هم‌اکنون در فاز جدید اجرای طرح شبنم، کالاهای دیجیتالی وارداتی و نیز تولیدی در اولویت فهرست کالاهای مشمول این طرح قرار گرفته‌اند و بر این اساس می‌توان به ترغیب شرکت‌های تولیدی، جلوگیری از تخلفات و فعالیت مراکز غیررسمی‌ که از برندهای متفرقه استفاده می‌کنند، امیدوار بود.
وی به میزان پرونده شکایت از خدمات فناوری و کالاهای این حوزه اشاره و با تاکید بر برخورد قاطع با تخلفات در این بخش، هرگونه افزایش نرخ کالا و خدمات در این حوزه را بدون هماهنگی با واحدهای مسوول غیرقانونی اعلام و گفت: کالاهای دیجیتالی و فناوری فاقد بارکد دوبعدی طرح شبنم در بازار توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان جریمه خواهند شد.
فراهانی با تاکید بر اینکه تاکنون 13 هزار مورد شکایت مردمی ‌به دلیل نصب نکردن برچسب دوبعدی شبنم روی کالاهای مصرفی در سال جاری اعلام شده است، افزود: شبکه بازرسی و نظارت مردمی ‌در حوزه فناوری اطلاعات بسیار پررنگ ظاهر شده و به طور قطع شکایت مردم در بخش کالا و خدمات در این حوزه را پیگیری می‌کند.
وی افزود: سازمان حمایت از مصرف کنندگان در حوزه فناوری اطلاعات به جدیت ورود کرده و تعداد پرونده‌هایی که از شرکت‌های اینترنتی در بخش خدمات و از شرکت‌های واردکننده گوشی‌های موبایل در بخش کالا وجود دارد بسیار چشمگیر است.
فراهانی کم‌فروشی در حوزه اینترنت و کیفیت و سرعت اینترنت را از جمله مواردی عنوان کرد که در مورد عملکرد شرکت‌های فناوری اطلاعات منجر به اعلام شکایت می‌شود و افزود: بررسی پرونده‌های متعدد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل جداگانه‌ای دارد و باید گفت که تعداد قابل توجهی پرونده از این حوزه به تعزیرات ارسال می‌شود که تمامی‌ اینها توسط بازرسان و کارشناسان خبره فناوری پیگیری خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :