آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21829
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1391 22:28
تعداد بازدید : 861

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

کارشناسان گمرک توان تشخیص کالای اصل IT را ندارند

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: یکی از مشکلات صنف رایانه، ارزیابی در گمرک است و به جرات می گویم در گمرک کارشناسی نداریم که اصل بودن یا نبودن کالاهای IT را تشخیص دهد.

 

خبرگزاری فارس- سیدمهدی میرمهدی افزود: یکی از مشکلات صنف رایانه مشکل کارشناسی در گمرک است.رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران پیشنهاد داد: برای حل این مشکل گمرک‌ها از بازرسان اتحادیه‌ها به عنوان کارشناس رایگان برای ارزیابی کالاها استفاده کنند.
وی با توضیح مشکل کارشناسی در گمرک گفت: کارشناس‌هایی که در گمرک کالاها را کارشناسی می‌کنند، تمام کالاها را نمی‌شناسند، زیرا یک ارزیاب در گمرک وظیفه ارزیابی تمام کالا را عهده‌دار است.
میرمهدی گفت: به جرات می‌گویم در گمرک کارشناسی نداریم که بتواند اصل بودن یا نبودن یک کالای IT را تشخیص دهد.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با ذکر مثالی در این رابطه گفت: برای مثال در یک مقطع زمانی به تجهیزات اداری از جمله پرینتر ارز مبادله‌ای تعلق می‌گرفت اما ثبت سفارش همه نوع کارتریج پرینتر ممنوع شده بود. این در حالی است پرینترهایی که وارد می‌شوند بدون کارتریج قادر به کار کردن نیستند.
وی افزود: همچنین واردات چسب و منگنه دوخت چک که همواره مورد استفاده بانک‌ها بوده و هست ممنوع شده بود و این اقلام در گمرک بدون تکلیف مانده بود.میرمهدی گفت: تمام این موارد به دلیل نبود کارشناس متخصص و آشنا در گمرک و آشنا نبودن ارزیاب‌ها با کالاها، کاربرد آنها و میزان اهمیت کاربرد آنهاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :