آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218190
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 8:10
تعداد بازدید : 1441

مسیر راهپیمایی اربعین تحت پوشش 3G قرار می گیرد

با حضور معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات، مدیرکل امور استان ها و مدیران ICT استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه، مشکلات ارتباطی زائران اربعین در این سه استان بررسی شد.

وزارت ارتباطات - مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس این وزارتخانه در جلسه هماهنگی تسهیل ارتباطات ایام اربعین که با حضور مدیرکل امور استان ها و مدیران ICT  استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه برگزار شد گفت: مشکلات سال گذشته مسیرهای داخل کشور و همچنین مسیر نجف و کربلا در حوزه ارتباطی  احصا شود تا بتوانیم راهکارهای مناسبی برای آنها در نظر بگیریم.
وی با بیان همکاری و حضور اپراتورهای تلفن همراه در ایام اربعین گفت: یکی از اپراتورها اینترنت 3G در روستاها را در برنامه دارد که می تواند روستاهای مسیر زائران اربعین را در اولویت خود قرار دهد. 
براری ارایه خدمات به زائران را یکی دیگر از برنامه های وزارت ارتباطات در ایام اربعین بیان کرد و گفت: با تولید و تهیه محتوای فرهنگی و  مذهبی در طول مسیر حرکت زائران  اربعین و ارایه آن به زائران، این مسیر می تواند به یک مسیر فرهنگی و معنوی تبدیل شود. وی به هجوم زائران و معطلی آنان در مناطق مرزی در ایام اربعین پرداخت و گفت: باید بتوانیم با ابزار فناوری اطلاعات طوری این فضا را مدیریت کنیم که از تجمع و معطلی زوار در این مناطق جلوگیری شود. 
معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات افزود: با توجه به اینکه برای امسال مرز چیلات در استان ایلام و مرز خسروی در استان کرمانشاه نیز  به عنوان محورهای تردد زائران در نظر گرفته شده است ضروری است امکانات و زیرساخت هایی که سال های گذشته در مرزهای مهران و شلمچه برای زائران ایجاد شده بود برای این  مناطق مرزی نیز ایجاد شود تا این مناطق نیز در این زمینه کمبودی نداشته باشد. همچنین در این جلسه مدیران ICT  استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه برخی از مسایل و مشکلات سال های گذشته ایام اربعین را در این مناطق تشریح کردند و پیشنهاداتی هم برای رفع این مشکلات ارایه دادند. 
تجهیز دکل های جدید تقویت آنتن دهی موبایل، نحوه حضور اپراتورها در مناطق مرزی، فروش سیم کارت های غیرمجاز عراقی و نبود هماهنگی بین ادارات و متولیان این امور برخی از مشکلات و مباحثی بود که مدیران ICT  استان های مسیر اربعین در این جلسه مطرح کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :