آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218133
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1396 11:35
تعداد بازدید : 1083

اوریو اپلیکیشن های پس زمینه را محدود می کند

جدیدترین نسخه آندرویید ۸ (اوریو) این اجازه را به کاربران می دهد تا بتوانند فعالیت پس زمینه اپلیکیشن های فعال را محدود کنند.

ایسنا - هفته پیش که گوگل از جدیدترین نسخه آندرویید ۸ با نام آندرویید اوریو رونمایی کرد، قابلیت های جدیدی هم به این نسخه افزوده شده است.  
آندرویید ۸، روی میزان مصرف باتری گوشی توجه ویژه ای دارد و این امر موجب شده تا کاربران در این نسخه بتوانند فعالیت اپلیکیشن و برنامه های پس زمینه را محدود کنند و بدین ترتیب میزان مصرف باتری گوشی خود را کاهش دهند.
با فعال سازی این قابلیت جدید  (Background Execution Limit)، سیستم عامل جدید آندرویید برای فعالیت پس زمینه اپلیکیشن ها، محدودیت های جدیدی اعمال می کند. البته به طور پیش فرض، این قابلیت برای آن دسته از اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی که آندرویید ۸.۰ از آنها پشتیبانی می کند، فعال است اما کاربران می توانند در صورت نیاز، آن را برای اپلیکیشن های قدیمی تر هم فعال سازی کنند.
برای فعال سازی این قابلیت، کاربران باید وارد تنظیمات دستگاه شده سپس در فهرست اپلیکیشن ها رفته و در صفحه اپلیکیشن مورد نظر، گزینه Battery usage را انتخاب کنند. سپس گزینه «فعالیت پس زمینه» یا (Background activity) را روشن کنید. این قابلیت، برخلاف نامش، فعالیت پس زمینه اپلیکیشن را به طور کامل متوقف نمی کند؛ بلکه فقط دسترسی آن را به منابع دستگاه محدود می سازد.
این قابلیت به صورت پیش فرض برای تمام اپلیکیشن هایی که آندرویید اوریو از آن پشتیبانی می کند، فعال است و نمی توان آن را خاموش کرد. این در حالی است که اگر این قابلیت برای اپلیکیشن های قدیمی فعال سازی شود، ممکن است برخی ویژگی های آن نظیر نوتیفیکیشن ها، غیرفعال شود. بنابراین کاربران تنها در شرایط نیاز، باید از آن استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :