آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217487
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1396 9:0
تعداد بازدید : 609

قدردانی کارگروه فین تک نصر تهران از بانک مرکزی

کارگروه فین تک کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران طی بیانیه ای از تلاش های بانک مرکزی در حل مشکلات فین تک ها و جلب مشارکت فعال این کسب و کارها در تهیه چارچوب درگاه های پرداختی فین تک قدردانی کرد.

فناوران - در این بیانیه آمده است: در هفته ای که گذشت، صنعت بانکداری و پرداخت کشور شاهد تغییر رویکرد چشمگیری از سوی نهاد ناظر بود که هر چند در حد یک خبر منتشر شد، اما هر جمله این خبر بیانگر تغییری عظیم در نگرش حاکمیت به آینده نظام پرداخت کشور بود. لازم می دانیم ضمن قدردانی از این تغییر رویکرد به شیوه تعاملی که خواسته تمام فعالان این صنعت است، بار دیگر به نکات بسیار ارزشمندی که از متن این خبر بر می خیزد، اشاره ای داشته باشیم.
1- تشکیل جلسه همفکری بانک مرکزی با شرکت های پرداخت و استارت آپ های فناوری مالی نشان دهنده ارزش گذاری و حرکت این نهاد حاکمیتی برای ساماندهی فعالیت های این استارت آپ ها و ایجاد فضای توسعه برای آنهاست. در سال های گذشته شاهد این بودیم در جلساتی که برای تصمیم گیری در این حوزه برگزار می شد، هیچ گاه نماینده ای از استارت آ پ های فین تکی حضور نداشت. 
2- بانک مرکزی پس از انتصاب جدیدی که در سمت معاونت فناوری های نوین این بانک انجام شد، در نخستین اقدام خود نشان داد که ساماندهی استارت آپ های فناوری مالی و اعتماد به جوانان از اولویت های اصلی است.
3- بزرگ ترین تغییر رویکرد را می توان حرکت حاکمیت از سمت مجوز محور به سمت چارچوب محور دانست که می تواند سرلوحه سایر نهادهای دولتی و حاکمیتی نیز قرار گیرد. در این راستا یکی دیگر از گام های بزرگ بانک مرکزی برای تسهیل کسب و کارهای فین تک، حذف نماد اعتماد الکترونیکی از الزامات ادامه حیات این کسب و کارهاست؛ لذا ضمن تقدیر و حمایت همه جانبه از تغییر رویکرد بزرگ ترین نهاد حاکمیتی و قانون گذار شبکه بانکی کشور، انتظار می رود این گونه فعالیت ها در بانک مرکزی و سایر نهادهای حاکمیتی ادامه یافته و همچنان رویکرد تعاملی، اعتماد به کسب وکارهای جوان و مجوز زدایی در راستای حمایت از توسعه اقتصادی در زمره اولویت های حاکمیت قرار 
گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :