آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217486
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1396 9:0
تعداد بازدید : 612

دبیرکل اتاق اصناف ایران:

اصناف برای نصب صندوق های فروشگاهی آماده هستند

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: اعضای اتحادیه هایی مانند رستوران ها، بنگاه های املاک و خودرو که دارای بیشترین فعالیت هستند، برای نصب صندوق های مکانیزه فروشگاهی در اولویت قرار گرفته اند.

تسنیم - علی عوض پور اظهار کرد: ایجاد صندوق های فروشگاهی بر اساس یک الزام قانونی بوده است که در برنامه های توسعه ای دیده شده بود اما با توجه به اینکه زیر ساخت های آن به درستی تامین نبود، به مرحله اجرا نرسید. وی افزود: در دوره قبل هیات رییسه نیز تفاهم نامه میان وزارت بازرگانی سابق، سازمان نظام صنفی رایانه ای و اصناف بر اساس الزامات قانونی که وجود داشت؛ منعقد شد اما به دلایلی مانند نبود زیرساخت ها به مرحله اجرای نرسید. دبیرکل اتاق اصناف ایران با بیان اینکه هیات رییسه اتاق اصناف به شفاف سازی در مباحث اقتصادی معتقد است، گفت: بر این اساس پیشنهادی به وزارتخانه های صنعت و اقتصاد داده شد که ما آمادگی اجرای آن را داریم اما در ابتدا با نبود دستورالعمل اجرایی درباره مشخصات فنی صندوق مواجه شدیم.
 لزوم استفاده از توان داخلی
وی تصریح کرد: هیات رییسه اتاق اصناف از ابتدای امر این الزام را داشت که برای تامین نرم افزاری و سخت افزاری صندوق های  فروشگاهی  از توان داخلی استفاده شود.
عوض پور گفت: در سال ۹۵ چند جلسه کارشناسی در این باره در سازمان امور مالیاتی و وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار و  پیش نویس آیین نامه های اجرایی در این زمینه نوشته شد؛ اما با ارایه یک طرح و لایحه از طرف دولت همزمان شد و درنهایت منجر به توقف شد.
این مقام مسوول با بیان اینکه مجلس اخیرا مصوبه و آیین نامه ای در این ارتباط داشته که آن را به وزارت اقتصاد دارایی ابلاغ کرده است، گفت: در این بخش نامه که به وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت صنعت معدن و تجارت ابلاغ شده، اتاق اصناف نیز به عنوان همکار در نظر گرفته شده است.
وی افزود: منتظر هستیم که جلسات هماهنگی این  امر تشکیل تا نحوه اجرای کار مشخص شود و ما امیدواریم این جلسه در آینده نزدیک برگزار شود تا ما نیز به عنوان نماینده بخش خصوصی بتوانیم به مسوولیت خود عمل کنیم.
 اعمال الزام نصب صندوق های مکانیزه به صورت مرحله ای 
این مقام مسوول ادامه داد: در آیین نامه به صراحت اعلام شده که علاوه بر صنوفی که برای نصب صندوق مکانیزه فروش مشخص شده اند، تعداد دیگری از صنوف نیز باید از صندوق ها استفاده کنند. وی افزود: ۳۰ اتحادیه از گذشته برای نصب صندوق های مکانیزه فروش انتخاب شده اند که قرار است بعد از برگزاری جلسه هماهنگی بر تعداد آنها افزوده شود.
عوض پور گفت: اعضای اتحادیه هایی مانند رستوران ها، بنگاه های املاک و خودرو که دارای بیشترین فعالیت هستند، در اولویت قرار گرفته اند. بنابراین گزارش صندوق مکانیزه فروشگاهی برای مشخص شدن مالیات های عملکرد که در معاونت مالیات های مستقیم مالیاتی پیگیری می شود، کاربرد دارد، همچنین این صندوق ها برای رصد مالیات های مستقیم نیز کاربرد دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :