آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217480
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1396 8:42
تعداد بازدید : 879

گوگل Search Lite را آزمایش می کند

گوگل آزمایش نسخه سبک Search را که مختص کشورهایی است که اینترنت ضعیفی دارند، آغاز کرد.

فناوران - این برنامه که Search Lite نام دارد، دارای همان قابلیت هایی است که در اپلیکیشن Search وجود دارد. کاربران می توانند از طریق تایپ یا فرمان صوتی به جست وجو بپردازند و از قابلیت ترجمله اپلیکیشن نیز استفاده کنند. 
بخش News در این اپلیکیشن نیز وجود دارد که استفاده کنندگان از آن می توانند به اطلاعاتی مثل وضعیت آب و هوای منطقه یا کسب و کارهای دور و اطرافشان دسترسی داشته باشند.
به نظر می رسد تنها تفاوت Search Lite با اپلیکیشن جست وجوی اصلی گوگل در این است که نسخه سبک تر انیمیشن ها را برای نمایش نتایج جست وجو به طور کامل کنار گذاشته است و نشان نمی دهد. برخلاف آپ جست وجوی اصلی گوگل که فقط از یک فیلد جست وجو تشکیل شده و پس از وارد کردن عبارت مورد نظر فهرستی از نتایج قابل اسکرول را به کاربر نشان می دهد، Search Lite تمامی اطلاعات را به یک باره و در فرمت صفحه ای از آیکن ها به نمایش گذاشته است. این صفحه مثل صفحه خانه اکثر اسمارت فون هاست که اپلیکیشن ها در آن ردیف شده اند. Search Lite طوری طراحی شده که برای جست وجو پهنای باند کمتری را به خود اختصاص داده و مصرف دیتای کاربر را پایین بیاورد.
درواقع می توان Search Lite را از نظر عملکرد با Youtube Go مقایسه کرد، نسخه سبک تری از اپلیکیشن یوتیوب که سال گذشته مراحل آزمایش آن در هند آغاز شد و قرار است تا پاییز امسال برای جمع گسترده تری از کاربران منتشر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :