آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217478
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1396 8:32
تعداد بازدید : 1218

اوباما؛ رکوردشکن توییتر

پس از ماجرای شارلوتسویل، باراک اوباما توییتی منتشر کرد که بیشترین لایک را در این شبکه اجتماعی گرفته است.


فناوران - در پی تجمع گروهی از راست گرایان افراطی در شهر « شارلوتسویل » در ایالت ویرجینیا، حضور مخالفان گروه های نژادپرست در مقابل منجر به درگیری و کشته و زخمی شدن سه تن و مجروح شدن ۳۵ تن شد. اوباما رییس جمهور سابق آمریکا در واکنش به این ماجرا در توییتی از زندگی نامه «نلسون ماندلا» به نام «مسیر طولانی تا آزادی» که نویسنده آن خود ماندلاست، نقل قول کرد. وی نوشت: «هیچ کس از ابتدای تولد از دیگری به دلیل رنگ پوست، پیشینه یا مذهب او متنفر نیست. مردم باید تنفر را یاد بگیرند و زمانی که تنفر را آموختند، می توان عشق ورزیدن را به آنها آموخت؛ چراکه عشق به طور طبیعی تر به قلب انسان راه پیدا می کند تا دیگری».
این نقل قول در سه توییت ارسال شد. توییت اول که شامل جمله اول نیز هست، تاکنون بیش از 4/4 میلیون لایک دریافت کرده و توانسته رتبه اول را در شبکه اجتماعی توییتر به دست آورد. این توییت همچنین بیش از 6/۱ میلیون بار بازنشر شده است. از نظر بازنشر این توییت در رده پنجم قرار گرفته؛ اما توییتر تایید کرده که توییت باراک اوباما پرلایک ترین پست این شبکه اجتماعی از زمان افتتاح تاکنون است. 
پیش از این، محبوب ترین توییت در توییتر متعلق به آریانا گرانده، خواننده ای بود که در ماه مه به محل برگزاری کنسرت او در منچستر حمله تروریستی شد و همین حمله دست کم ۲۲ کشته بر جای گذاشت.
حمله نژادپرستانه در آمریکا اما واکنش های مختلفی در پی داشت. صاحبان شبکه های اجتماعی و کمپانی های فناوری نیز به این حادثه واکنش نشان دادند. زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک در پست فیس بوکی خود نوشت: «ما زاده نشده ایم تا از یکدیگر متنفر باشیم. ما با چنین دیدگاه افراطی زاده نشده ایم. ما شاید نتوانیم هر مشکلی را حل کنیم؛ اما همه ما مسوولیتی داریم که باید هر چه می توانیم انجام دهیم. فیس بوک به عنوان محلی برای شکل گیری بحث ها، جایی برای نفرت پراکنی ندارد. به همین دلیل است ما هر پستی که تشویق به نفرت می کند یا حادثه تروریستی و جنایتی مشابه با آنچه در شارلوتزویل رخ داد را به فال نیک می گیرد، پاک می کنیم».
مسوولان اسپاتیفای، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی موسیقی نیز اعلام کرده موسیقی گروه های موسوم به «بندهای نفرت» را پاک خواهد کرد.
توییتر نیز در واکنش به این حادثه چندین اکانت مرتبط با The Daily Stormer را به حالت تعلیق درآورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :