آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217466
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1396 8:11
تعداد بازدید : 1282

آذری جهرمی به نمایندگان مجلس کتبا پاسخ داد

محمد جواد آذری جهرمی، گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای وزارت ارتباطات، به سوالات باقی مانده نمایندگان در روز رای اعتماد، به صورت کتبی پاسخ داد.


فناوران- نمایندگان مجلس در روز نخست بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم، سوالات متعددی از آذری جهرمی پرسیدند که فرصت پاسخگویی به برخی از آنها فراهم نشد و وزیر پیشنهادی ارتباطات اعلام کرد به صورت کتبی پاسخ می دهد. در روز بعدی برخی نمایندگان در تذکری اعلام کردند که پاسخی از سوی جهرمی به دستشان نرسیده است؛  اما در جلسه بعد ازظهر علی لاریجانی رییس مجلس اعلام کرد که پاسخ های جهرمی دریافت شده است.
جهرمی درباره تقاضای ترانزیت و تعداد قراردادهای مربوطه و توجیه پروژه ترانزیت 30 ترابیت بر ثانیه با اعلام اینکه این موضوع براساس قانون برنامه ششم توسعه است، نوشت: در راستای کسب سهم بازار ترانزیت ترافیک شرق به غرب و شمال به جنوب دنیا، از سال های گذشته پروژه هایی یا مدیریت شرکت ارتباطات زیرساخت و بعضا با مشارکت بخش خصوصی و بین المللی مانند EPEG پیاده سازی شده و تاکنون امکانات ترانزیت ظرفیتی بالغ بر 1000 گیگ برای کشورهایی نظیر عراق، افغانستان و قطر تامین و دایر شده است.
وی درباره حذف ادارات نظارتی و ادغام در بخش نگهداری توضیح داد که این موضوع در جهت کوچک سازی، چابک سازی و حذف واحدهای غیرضروری انجام شده و اکنون با استفاده از ظرفیت های بخش غیر دولتی و فناوری های به روز نظارت ادامه دارد.
وزیر پیشنهادی ارتباطات درباره حذف و جمع آوری تجهیزات شبکه های ماهواره ای و ماکروویو توضیح داد: افزایش میزان استفاده مردم و کشور از فناوری های اطلاعات و اینترنت از یک طرف و محدودیت تکنولوژی انتقال اطلاعات از طریق اموال ماکروویو از طرف دیگر توسعه شبکه فیبر نوری زیرساخت را ضروری کرده؛ به گونه ای که بیش از 60 هزار کیلومتر فیبرنوری زیرساخت در کشور اجرا و بهره برداری شده است. این امر حفظ و توسعه شبکه ماکروویو را از ابعاد فنی و اقتصادی در نقاط غیرحاکمیتی توجیه ناپذیر کرده است. درباره جمع آوری هاب ماهواره ای هم، تجهیزات پروژه هاب ماهواره جمع آوری نشده؛ بلکه در نظر داریم در اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی و بازگشت سازمان فضایی ایران به زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مطابق ماموریت قانونی سازمان مذکور و جلوگیری از تداخل وظیفه، مدیریت و بهره برداری از تجهیزات مذکور بر عهده آن سازمان قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :