fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 217438
  تاریخ انتشار : 26 مرداد 1396 10:37
  تعداد بازدید : 1004

  قفسه

  قفسه

  سربازها و عاشق ها
  نويسنده:  مکردیچ سارکسیان
  مترجم:آندانیک خچومیان
  ناشر: افق
  قيمت: 4 هزار و 500 تومان
  سال اول جنگ کبیر میهنی است، همچنین اولین سال کار مستقل من و اولین سال عاشق شدنم. بعد از تمام کردن دوران تحصیلات متوسطه، در این روستای دورافتاده به کار معلمی گماشته شدم. شما این روستا را نمی شناسید. از کجا باید بشناسید؟
  مکردیچ سارکسیان (1924-2002) شاعر، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ارمنستان بود. در سال 1983 برای مجموعه داستان صلح قبل از جنگ جایزه دولتی ارمنستان را دریافت کرد. این نویسنده در داستان سربازها و عاشق ها با ظرافت، دقت و بیانی شاعرانه به روابط انسان ها پرداخته و ویرانگری و خشونت جنگ را ترسیم کرده است.


  مردی از ناکجا
  نويسنده: الکساندر همن
  مترجم: لیلا نصیری ها
  ناشر: افق 
  قيمت : 18 هزار و 500 تومان
  پرونِک به خواسته قلبی اش اعتراف کرده بود که دلش می خواهد معلم موسیقی شود، ایده ای الکی که فقط برای این پیش کشیده بودش که پدر و مادرش را از نگرانی نجات بدهد و سرش به نقشه های واقعی خودش گرم باشد و مهم ترین نکته اش هم این بود که از میرزا جدا نشود. مردی از ناکجا یکی از دو رمان معروف الکساندر هِمُن (1964) نویسنده بوسنی تبار آمریکایی است که نامش برگرفته از ترانه محبوب او از گروه بیتلز است. چند راوی زندگی پرماجرای یوزف پرونک را روایت می کنند، از دوران آرام کودکی او در سارایوو و سال های دانشجویی اش در بحران های سیاسی کی یف تا سرگردانی هایش برای یافتن هویتی جدید در شیکاگو.

  روی پله های کنسرواتوار
  نويسنده: دونالد بارتلمی
  مترجم: شیوا مقانلو
  ناشر: افق
  قيمت :10 هزار تومان
  دونالد بارتلمی (1931-1989) از گوگول و کافکا تأثیر گرفته و بعضی منتقدان او را به علت طنز گزنده اش، ساموئل بکت آمریکا لقب داده اند. او در دوازده داستان مجموعه روی پله های کنسرواتوار  به شرح دنیاهای غیرواقعی و موقعیت های باورنکردنی می پردازد. این داستان ها با ساختاری جاه طلبانه، قطعه قطعه و ناپایدار آینه شرایط امروزند. در چنین زمانه ای، نبود رضایتمندی به فروپاشی می انجامد و نگاه معطوف به اضمحلال، کلید فهم رویکرد مضمونی در آثار این نویسنده است.
  دونالد بارتلمی شاید به همان اندازه که همینگوی و اوهارا بر داستان کوتاه زمان خود تأثیر گذاشتند، بر داستان نویسی عصر خویش تأثیر گذاشته باشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :