آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217431
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1396 10:25
تعداد بازدید : 1448

توییت جنجالی ترامپ و قطاری که به CNN کوبید

رییس جمهوری آمریکا سه شنبه (۱۸ اوت) یک کاریکاتور را بازتوییت کرد که در آن «قطار ترامپ» به یک فردی که علامت سی ان ان روی صورتش است می کوبد. توییت یاد شده پس از مدت کوتاهی از حساب کاربری دونالد ترامپ حذف شد، اما اقدام رییس جمهوری آمریکا با واکنش های گسترده ای در رسانه ها و شبکه های اجتماعی مواجه شد.


BBC- منتقدان می گویند که دونالد ترامپ به ترویج خشونت علیه رسانه ها اقدام کرده است.
این نخستین بار نیست که ترامپ در توییتر دست به یک اقدام جنجالی درباره CNN می زند. در ماه گذشته نیز، دونالد ترامپ در صفحه رسمی توییتر خود، ویدیوی ساختگی و ویرایش شده ای از درگیری خود با سی ان ان را منتشر کرد. این ویدیو، ویرایشی از فیلم مسابقه بوکس ترامپ و ضربات مشت او بر سر رقیب خود در سال 2007 است. این بار ترامپ به جای سر رقیب خود از آرم کانال تلوزیونی سی ان ان استفاده کرده است.
این ویدیو نسخه دستکاری شده ای از حضور ترامپ در مسابقات کشتی کچ در سال های گذشته بود که در آن نشان سی ان ان روی سر شخصی که ترامپ کتک می زند مونتاژ شده است. در آن زمان هم از ترامپ انتقاد شد که به طور ضمنی طرفدارانش را به خشونت علیه رسانه ها و خبرنگاران تشویق کرده است.
دونالد ترامپ بارها رسانه ها را به نشر اخبار دروغ متهم کرده است. رییس جمهوری آمریکا به خصوص با شبکه سی ان ان رابطه پرتنشی داشته و به آن لقب شبکه شیاد و اخبار جعلی داده است.
سی ان ان نیز برای پاسخگویی به این ویدیوی ترامپ، از سخنان سارا سندرز، معاون سخنگوی کاخ سفید، در تاریخ 29 ژوئن استفاده می کند: رئیس جمهور سعی ندارد که خشونت را ترویج کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :