آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217389
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 10:38
تعداد بازدید : 1563

1/3 میلیون بازدیدکننده

وزارت دادگستری آمریکا خواستار دسترسی به اطلاعات 1/3 میلیون نفری است که از یک سایت سازماندهی تظاهرات و اعتراض به دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده بازدید کرده اند.

فارس- این درخواست یک ماه قبل برای شرکت دریم هاست ارسال شده که خدمات میزبانی وب به سایت یادشده ارایه می دهد. سایت یاد شده به نشانی disruptj20.org برای کمک به سازماندهی اعتراضات خیابانی علیه ترامپ در زمان برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری وی در کاخ سفید راه اندازی شد.
وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد هم به اطلاعات شخصی و هم به آدرس های IP حدود 3/1 میلیون نفری که از سایت یادشده بازدید کرده اند، دست یابد. این رخداد در کشوری که مدعی آزادی بیان و دفاع از حقوق مدنی مردم است، بسیار خبرساز شده است. دریم هاست می گوید وزارت دادگستری آمریکا خواستار افشای اطلاعاتی مانند شماره تماس، محتوای ایمیل ها و حتی عکس های افرادی شده که از این سایت بازدید کرده و در آن مشارکت کرده اند. وزارت دادگستری آمریکا بعد از مقاومت دریم هاست در برابر این خواسته از دیوان عالی این کشور خواست تا با صدور دستوری دریم هاست را مجبور به همکاری کند. قرار است جلسه ای برای استماع نظرات دو طرف در تاریخ 18 آگوست در شهر واشنگتن برگزار شود، البته این اولین بار نیست که دولت آمریکا بر شرکت های اینترنتی این کشور برای افشای اطلاعات مخالفان ترامپ فشار می آورد. پیش از این فشارهای مشابهی بر فیس بوک برای دسترسی به اطلاعات مشابه وارد شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :