آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217209
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396 11:16
تعداد بازدید : 1400

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق مدعی شد

قیمت گوشی بعد از اجرای طرح رجیستری کاهش می یابد

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با گله از وزارت ارتباطات برای تاخیر در اجرای طرح رجیستری اعلام کرد: وزارت ارتباطات دلیل تاخیر را عدم پیش بینی اعتبارات لازم دانسته اما ما تاخیرها را موجه نمی دانیم.

فارس - قاسم خورشیدی با بیان اینکه وزارت ارتباطات دلیل تاخیر اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل را عدم پیش بینی اعتبارات لازم دانسته، گفت: در حالی که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید این اعتبارات را پیش بینی می کرد اما پیش بینی های لازم را نداشته و از این رو تخصیص اعتبارات به واسطه وزارت ارتباطات و فناوری انجام شده که درنهایت نیز این وزارتخانه  28خردادماه سال جاری قرارداد خود را با پیمانکار داخلی منعقد کرده است.

 رجیستری قیمت گوشی را کاهش می دهد
وی با بیان اینکه به عنوان سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از وزارت ارتباطات گله مند هستیم و این تاخیرها را موجه نمی دانیم، افزود: با این وجود به اجرای طرح رجیستری در آینده ای نزدیک خوشبین هستم؛ چراکه به لحاظ علمی و فنی کار کارشناسی و عمیقی برای این طرح صورت گرفته و کارشناسان به این باور قطعی رسیدند که این کار از لحاظ فنی کاملا عملیاتی و اجرایی است.
خورشیدی اضافه کرد: اجرای این طرح بدون کمترین مشکلی برای مصرف کنندگان، به زودی نهایی خواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به مجموع تمهیدات صورت گرفته، اجرای طرح رجیستری منجر به کاهش حاشیه سود برای واردکنندگان خواهد شد و علاوه بر آن می توان گوشی تلفن همراه را با قیمت ارزان تری در اختیار مصرف کننده نهایی قرار داد.

 انحصار در واردات گوشی تلفن همراه نداریم
خورشیدی در پاسخ به نظر برخی از مخالفان اجرای رجیستری که معتقدند با اجرای این طرح، بازار موبایل به انحصار برخی از نمایندگی های خاص درمی آید، گفت: تا قبل از نگرانی به وجود آمده برای انحصار بازار موبایل، وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز نمایندگی رسمی فروش موبایل را تنها به اشخاص حقوقی و شرکت هایی واگذار می کرد که از تولیدکننده اصلی نمایندگی داشته باشند اما برای حل این مشکل اخیرا این قید را حذف کرده است و مجوز نمایندگی ها برای شرکت های واسطه ای منطقه ای صادر شده است؛ بنابراین تقریبا در گوشی تلفن همراه مونوپل وارداتی نداریم.
وی با بیان اینکه از زمان آغاز طرح عملیات رجیستری به طور عمومی، دو ماه به صاحبان گوشی های تلفن همراه فرصت داده خواهد شد و پس از آن اگر گوشی قاچاق باشد، دیگر به آن خدمات داده نمی شود، گفت: بنابراین به مردم پیشنهاد می شود گوشی های تلفن همراه خود را از نمایندگی های معتبر و با گارانتی که موید سلامت کالا و واردات قانونی است، خریداری کنند.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یادآور شد: ابتدا باید کالای داخلی مصرف کنیم و در مواردی که کالای داخلی در دسترس نیست، کالای خارجی قانونی خرید کنیم تا بتوانیم بخشی از مبارزه با قاچاق کالا را با نخریدن کالاهای قاچاق جلو ببریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :