آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217203
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396 11:4
تعداد بازدید : 1011

بازنشستگان خدمات عصا، عینک و سمعک را از دفاتر پیشخوان بگیرند

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه سیستم های صندوق بازنشستگی کشوری گفت: سه خدمت عصا، عینک و سمعک بازنشستگان کشوری به دفاتر پیشخوان دولت برون سپاری شد.

فارس - بهروز انتظاری گفت: به دنبال اجرای مرحله نخست برون سپاری خدمات صندوق شامل چهار خدمت چاپ حکم، چاپ فیش حقوق، صدور کارت منزلت و استعلام، در مرحله دوم سه خدمت عصا، عینک و سمعک بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری نیز به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد. 
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح، در قالب یک کار گروهی، دفتر برنامه ریزی و توسعه سیستم ها، امور مالی و شرکت طراحی مهندسی بهور از سوی صندوق بازنشستگی کشوری و دفاتر پیشخوان دولت، شش ماه زمان صرف کرده اند، گفت: برون سپاری این خدمات به دفاتر پیشخوان سبب می شود، فرآیند دو تا چهارماهه ارایه مدارک و مستندات توسط بازنشستگان کشوری و بررسی کامل آن در مدیریت استان ها و ستاد صندوق برای پرداخت هزینه ها ازطریق دفاتر پیشخوان به چهار روز کاهش یابد. 
انتظاری با بیان هزینه این خدمات در دفاتر پیشخوان اظهار کرد: برای انجام این خدمات در تمام دفاتر پیشخوان دولت مبلغ 5600 تومان تعیین شده است که دفاتر موظف به چاپ و ارایه رسید به بازنشستگان هستند..
وی گفت: بازنشستگان با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، مدارک و مستندات خود را در زمینه خرید عصا، عینک و سمعک ارایه کرده و دفاتر پیشخوان نیز با اسکن مدارک ارایه شده و ثبت آن در سامانه مرکزی، مستندات را به صورت آنلاین به صندوق ارایه می کنند. سیستم به صورت هوشمند در صورت ناقص بودن مدارک، آن را اعلام کرده و رفع نقص در همان دفتر پیشخوان انجام می شود.  
وی با بیان ضرورت توجه و همکاری مدیریت های استانی صندوق بازنشستگی کشوری برای اجرا و اطلاع رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان تحت پوشش گفت: انتظار از مدیریت های استانی این است که با برگزاری جلسات با دفاتر پیشخوان در سطح استان یا سایر روش های اطلاع رسانی، برای اجرای هرچه بهتر این طرح که منجر به سهولت دسترسی بازنشستگان و دریافت خدمات صندوق می شود، اقدام کنند.
در حال حاضر، صندوق بازنشستگی کشوری برای خرید عصا 25 هزار تومان، عینک 100 هزار تومان و سمعک 250 هزار تومان تنها برای یک بار به بازنشستگان زیرپوشش این صندوق  هزینه پرداخت می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :