آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217200
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396 10:51
تعداد بازدید : 919

مدیراجرایی گوگل:

درهای صنعت فناوری به روی زنان باز است

همین چند روز پیش بود که یکی از کارمندان گوگل به دلیل مطالب جنسیت زده ای که درباره عدم فعالیت زنان در صنعت فناوری به دلیل وضعیت فیزیولوژیکی شان، منتشر کرده بود، اخراج شد. حالا مدیر اجرایی گوگل یعنی ساندار پیچای اعلام کرده که برای زنان در این صنعت همیشه جا هست و به ویژه درهای گوگل همیشه به روی آنان باز است.

Fortune- ساندار پیچای در رویداد کدنویسی که در مقر اصلی این شرکت برای خانم های جوان برگزار شده بود، اعلام کرد که همیشه در صنعت فناوری و مخصوصا گوگل برای زنان جا هست و نباید به هیچ کس اجازه داد که غیر از این بگوید.
این اظهارنظرات پیچای دقیقا کمی بعد از انتشار اعتراض نامه یکی از مهندسان آن در نکوهش سیاست هایش برای تنوع بخشیدن به جنسیت کارکنان و استخدام زنان مطرح می شد که البته موج اعتراض را در میان کارکنان این شرکت و سیلیکون ولی به راه انداخت. 
این جنجال باعث شد که پیچای برنامه هایش را برای تعطیلات تابستان لغو کند و برای رسیدگی به اظهارات جیمز دامور که در ادامه اخراج شد، به مانتین ویو بازگردد.
پیچای در ادامه سخنرانی اش در کنفرانس کدنویسی همچنین اعلام کرد که گوگل به ساخت محصولات خود برای مخاطبان بین المللی ادامه می دهد و تلاش می کند که نیروی کاری اش را به عنوان یک نماینده واقعی از مخاطبانش ببیند و تمامی افراد را از هر جنسیت، قشر اخلاقی، سوابق و مذاهب مختلف در نظر داشته باشد. 
دنیل براون، نایب رییس تنوع جنسیتی گوگل، در ادامه صحبت های پیچای گفت: این شرکت تمام تلاش خود را می کند تا محیط کاری بازی را ایجاد کند که در آن کارکنان ترسی از بابت مطرح کردن عقایدشان ندارند البته تا زمانی که آن عقاید هم راستا با قوانین رفتاری سازمان باشد و در ادامه همین استدلال مبنای اخراج دامور قرار گرفت.
پیچای در آخر سخنرانش اش، باز هم بیان کرد که گوگل برای ایجاد موقعیت های شغلی برای زنان همه سعی خود را می کند که البته به اعتقاد بسیاری ازجمله مهندس اخراجی بیش از اندازه چپ گرایانه است. البته این موضوع باعث نمی شود که کسی از یاد ببرد، حقوق زنان در همین شرکت که ادعا می کند، بسیار پایین تر از حقوق مردان است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :