آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217194
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396 10:40
تعداد بازدید : 1216

ستاد اقامه نماز خواستار استفاده از فرصت‌های فضای مجازی شد

سهم مطالب مذهبی از فضای مجازی تنها 5 درصد است

معاون فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز با بیان اینکه سهم مطالب دینی و مذهبی در فضای مجازی بسیار اندک است، گفت: سهم این بخش در فضای مجازی فقط 5 درصد است.

ایرنا - منصور سرگزی در همایش آموزشی نماز و فضای مجازی که در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد، افزود: زمانی که صحبت از سیطره عظیم فضای مجازی می شود، اولین چیزی که برای مردم ایجاد نگرانی می کند خطر این فضا برای خانواده و فرزندانشان است که در این فضای افسارگسیخته ممکن است در معرض خطرات و آسیب های زیادی باشند.
وی با بیان اینکه بعضی از وقایع در جامعه ممکن است از تاثیرپذیری از این فضا باشد، گفت: وجود این نگرانی ها برای خانواده ها خوب است و این نگرانی در شرایطی است که هر روز با پدیده های فزاینده در قالب شبکه های اجتماعی، پیام رسان و محصولات دیجیتالی روبه رو هستیم ولی باید همراه توسعه این فضاها هوشیار و بصیر باشیم و بدانیم که ما متولیان فرهنگی غیر از نگرانی باید اقدام عملی هم داشته باشیم.
سرگزی گفت: ما در مساجد، مدارس، حوزه ها و... میلیون ها مخاطب داریم ولی بهره کمی از این فضا برای جذب این مخاطبان می بریم به طوری که در رتبه بندی، محتواهای دینی و مذهبی رتبه خوبی ندارد.
معاون فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز افزود: امروز درگیر پیچیده ترین درگیری ها و جنگ ها هستیم و هنوز هم جنگ های سرزمینی ادامه دارد ولی پیچیده ترین آنها جنگ نرمی است که روز به روز پیچیده تر می شود.
وی افزود: اگر آسیب های فضای مجازی زیاد است به همان میزان نیز فرصت های آن نیز زیاد است و باید از آن استفاده کنیم. نقش و سهم ما در تولید محتوا و اثرگذاری در فضای مجازی دیده نمی شود.
سرگزی ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس هزاران جوان خون دادند و شما متولیان و کارشناسان فرهنگی نیز سربازان خط مقدم جنگ نرم هستید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :