آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217151
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 12:11
تعداد بازدید : 1296

98 درصد

شناسایی اجناس اصل و غیرتقلبی از بدل های قلابی و بی کیفیت چالشی مهم در بسیاری از کشورهای دنیاست و حالا هوش مصنوعی این مشکل را هم برطرف کرده است.

مهر- گروهی از محققان سازوکار منحصر به فردی را ابداع کرده اند که در قالب آن الگوریتم هوش مصنوعی خاصی برای تمیز دادن کالاهای اصلی از تقلبی به کار گرفته می شود. این الگوریتم که توانایی خودآموزی و ارتقای توانمندی های خود را نیز دارد، در سیستم ها و دستگاه های مختلف قابل به کارگیری است و از این طریق قاچاقچیان و فروشندگان محصولات تقلبی دیگر نمی توانند سر مشتریان خود کلاه بگذارند.
محققان دانشگاه نیویورک می گویند از طریق الگوریتم یاد شده شناسایی ویژگی های منحصر به فرد و بسیار کوچک کالاهای اصل که برای انسان قابل تشخیص نیست، ممکن می شود و لذا دستگاه مجهز به این الگوریتم به سادگی تشخیص می دهد که کدام کالا اصل و کدام یک تقلبی است.
امروزه تولید مدل های تقلبی کالاهای مشهور و پرطرفدار به چالشی جدی تبدیل شده است و بررسی ها نشان می دهد هفت درصد از تجارت جهان مربوط به کالاهای تقلبی است. در حال حاضر روش های مختلفی برای شناسایی کالاهای تقلبی وجود دارد؛ اما اکثر این روش ها مستلزم دستکاری کالاهای مشکوک و آسیب زدن به آنهاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :